Dworcowa w Kaliszu Pomorskim ma już nowy asfalt

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
Fot. UM Kalisz Pomorski Fot. UM Kalisz Pomorski

Na koniec listopada dni kładziono wierzchnią warstwę asfaltu (tzw. ścieralną) na ul. Dworcowej gruntownie modernizowanej w ramach III etapu jej przebudowy.
Aby ta operacja przebiegła sprawnie, gdyż odbywała się bez całkowitego zamknięcia ulicy dla pojazdów, do sterowania ruchem włączono również naszą Straż Miejską. Dzięki temu wszyscy korzystający w tych dniach z objętego pracami odcinka drogi wojewódzkiej nr 175, byli w razie potrzeby kierowani na objazd ul. Przemysłową i Kolejową. A to zapobiegło tworzeniu się zatorów aut na bardzo uczęszczanej nie tylko przez mieszkańców trasie.


Przy okazji tych prac Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich wspólnie z Gminą Kalisz Pomorski, zlecił wykonanie dodatkowych robót przy przebudowie skrzyżowania ulic: Drawskiej, Koszalińskiej i Krętej. To ważne komunikacyjnie miejsce na DW 175, którym często kursują ciężkie pojazdy wojskowe w drodze na poligon, już od dłuższego czasu wymagało poważnego remontu oraz korekt w organizacji ruchu.
Teraz pozostało wykonawcy (firmie POL-DRÓG z Drawska Pomorskiego) położenie asfaltu na ostatnim fragmencie ścieżki rowerowej (od Nadleśnictwa do Tartaku), wykonanie zaplanowanych wysepek z przejściami dla pieszych oraz oznakowania poziomego i pionowego. Do końca tego roku wszystko ma być gotowe.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto