Portrety niezwykłych kobiet w historii polski - spotkanie autorskie Janiny Lesiak

  • Napisane przez  ZOK
Portrety niezwykłych kobiet w historii polski - spotkanie autorskie Janiny Lesiak

„Moja przygoda z pisaniem zaczęła się po sześćdziesiątce… - tymi słowami zaczęła spotkanie Janina Lesiak - autorka takich książek, jak Wspomnienie o Cecylii smutnej królowej, Miłosna Kareta Anny J., Dobrawa pisze CV, Jadwiga z Andegawenów Jagiełłowa. Album rodzinny. Autorka przybliża w nich postacie mało znanych nam lecz ciekawych kobiet, ważnych dla historii Polski ale i niestety zepchniętych w otchłań zapomnienia królowych. Autorka chce je przypomnieć i po swojemu odkryć.

Choć każdy portret powieściowy porusza losy zapomnianych polskich królowych, to ich budowa różni się od siebie - wszystkie dzieła są wyjątkowe na swój sposób. Janina Lesiak z gracją, kurtuazją i specyficznym stylem opisuje życie każdej z kobiet.

„Książki autorstwa Janiny Lesiak ujęły mnie od pierwszego czytania. Lubię historię, lubię biografię, a jeśli jeszcze książki o czasach dawno minionych, są napisane ze współczesnego punktu widzenia i współczesnym językiem, to przepaść można na amen…” – mówi jedna z uczestniczek czwartkowego (tj. 9 listopada) spotkania pisarki z czytelnikami, którego organizatorami byli członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Biblioteka Publiczna w Złocieńcu.

Dziękujemy Pani Janinie za tę podróż w czasy minione, za sprawne kreowanie obrazu przeszłości za pomocą pióra w sposób nad wyraz rzeczywisty. Życzymy kolejnych sukcesów pisarskich, zdrowia i siły do tworzenia.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto