Alicja Giwojno i Anna Proniuk planują kolejnego Erazmusa +

  • Napisane przez  SP
Alicja Giwojno i Anna Proniuk planują kolejnego Erazmusa +

Islandia – wyspa na Oceanie Atlantyckim trzykrotnie mniejsza od Polski, zamieszkała przez około 334 tysiące osób, na której nadal żywa jest wiara w Odyna, Tora i Drzewo Życia - stała się początkiem przygody z projektem Erasmus + „Flying with the wings of Mythology through time and space”.
Koordynatorzy z Grecji, Islandii, Finlandii, Hiszpanii, Włoch, Łotwy i Polski spotkali się w dniach 22 – 28 października 2017 r. w rybackiej wiosce Breiddalsvik, by opracować zasady współpracy. Strona polska była reprezentowana przez dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku – Alicję Giwojno i Annę Proniuk.


Mity, legendy i podania krajów poszczególnych partnerów stały się podstawą opracowania działań dla młodzieży, która nie tylko będzie miała za zadanie poznać swoje korzenie kulturowe, ale też odnaleźć się dzięki nim w europejskiej wspólnocie. Istotnym celem projektu jest również wymiana młodzieży. Uczniowie z czaplineckiego Liceum w latach 2018 - 2019 wyjadą do Grecji, Finlandii, Łotwy i na Sardynię. Będą tam mieszkać w domach partnerów, co da im możliwość doskonalenia umiejętności językowych oraz poznania obyczajów i stylu życia rodzin z różnych zakątków Europy.
Intermarche Drawsko

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto