Jak dopasować kredyt gotówkowy do swoich potrzeb?

  • Napisane przez  Ocenbank
Jak dopasować kredyt gotówkowy do swoich potrzeb?

Kredyty gotówkowe pozwalają nam na szybkie podreperowanie budżetu. Dzięki nim możemy kupić to, co chcemy, możemy wyjechać na wakacje, zorganizować imprezę. Jak dobrać kredyt gotówkowy tak, aby spełniał nasze wymagania całościowo?

Banki chwalą się, że oferują kredyty gotówkowe skrojone na miarę swoich klientów. Rzeczywiście, dzisiaj wybór ofert jest szeroki i znalezienie tego odpowiedniego nie jest takie trudne. Wraz z pomocą doradców kredytowych, specjalnych rankingów i porównywarek oraz informacji dostępnych on-line możemy dobrać kredyt w sam raz.

Jeśli chcemy, aby kredyt gotówkowy nie był dla nas nadmiernym obciążeniem, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na koszty związane z pożyczeniem pieniędzy, ale też na kilka innych kluczowych kwestii.

Wysokość raty kredytowej

Powinna odpowiadać naszym możliwościom – zbyt wysoka rata sprawi, że może nam zabraknąć pieniędzy na codzienne wydatki. Zbyt mała rata z kolei sprawi, że kredyt będzie dłuższy w spłacie i tym samym droższy. Warto więc przenalizować swój budżet domowy i wybrać ratę w najwygodniejszej dla nas wysokości.

Data spłaty raty kredytowej

Najlepiej, aby data spłaty raty wypadała wtedy, gdy będziemy mieli pieniądze do dyspozycji. Zwykle najlepszym terminem jest tydzień po otrzymaniu pensji. Gdy data spłaty będzie przypadała w dużej odległości czasowej od dnia przelania pensji, wtedy może okazać się, że spłata raty będzie dla nas trudniejsza.

Metoda spłaty raty

Gdy zaciągamy pożyczkę w naszym banku, czyli w banku, w którym mamy konto, najczęściej nie musimy robić żadnego przelewu z ratą. Bank samodzielnie pobiera ratę z naszego konta bankowego. Gdy jednak kredyty gotówkowe mamy w innych bankach, musimy wykonywać przelewy na konto. Pamiętajmy o tym, że spłata raty on-line to najwygodniejsza metoda – teraz, na szczęście, nie musimy już oddawać raty w okienku bankowym.

Wcześniejsza spłata kredytu

Sprawdźmy też w umowie, czy bank pozwala nam na bezpłatną spłatę kredytu przed czasem. Niekiedy zdarza się, że otrzymujemy dodatkowy zastrzyk finansowy i chcemy przeznaczyć pieniądze na spłatę zadłużenia. Najlepiej, aby bank nie pobierał wtedy żadnych opłat.
Zobacz także: Prestamo inmediato oraz Lån

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto