Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Wystawa cykliczna "Życie społeczne i kulturalne mieszkańców Kalisza Pomorskiego"

  • Napisane przez  MT
Wystawa cykliczna "Życie społeczne i kulturalne mieszkańców Kalisza Pomorskiego"

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej, nowej wystawy, prezentowanej w parku miejskim, przed kaliskim Pałacem. Ekspozycja ta, w swych zmieniających się cyklicznie odsłonach, ukazywała będzie życie mieszkańców Kalisza Pomorskiego w XX wieku, które opisane zostało na łamach prasy oraz w wielu kronikach lokalnych instytucji i organizacji.

Wystawa prezentować będzie zgromadzone przez Bibliotekę Publiczną materiały archiwalne i dokumenty życia społecznego. Mniej więcej raz w miesiącu na planszach galerii pojawiać się będą zupełnie nowe teksty i fotografie, niekoniecznie związane z tematyką bądź chronologią poprzedniej ekspozycji. Jest to spowodowane znaczną ilością posiadanych materiałów archiwalnych i koniecznością ich odpowiedniego przygotowania.Na potrzeby projektu realizowanego w programie Działaj Lokalnie i dzięki zaangażowaniu pracowników M-GOK i Biblioteki Publicznej stworzone zostały specjalne, dopasowane do naszych potrzeb, zewnętrzne moduły wystawowe, na których prezentowana będzie wystawa.

Początkowo wystawa prezentowana była publicznie w pałacowym parku w godzinach pracy biblioteki (jedynie przy dobrej pogodzie) lub bibliotecznym holu, jednak najnowsza odsłona wystawy umieszczona została w specjalnych, dwustronnych ramach zewnętrznych i będzie ją można oglądać przez całą dobę.

W pierwszej odsłonie naszej galerii zaprezentowaliśmy Państwu wycinki z Głosu Pomorza z lat 70-tych XX wieku. Kolejna odsłona ukazuje życie mieszkańców Kalisza Pomorskiego, opisane w Głosie Pomorza z lat 1980-84. Obydwie edycje wystawy prezentowane są równocześnie. Zapewne większość z nas odnajdzie w nich znajome miejsca, osoby lub sytuacje. Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do obejrzenia kolejnych prezentowanych przez nas wystaw.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Złocieńcu: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim”. Zadanie jest współfinansowane ze środków Powiatu Drawskiego.

logo
Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej