Advertisement
AMAZON

Hubertus w folwarku Karpno

  • Napisane przez  DSI
Fot. Aleksandra Felińska Fot. Aleksandra Felińska

Hubertus,- święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców).

Także w powiecie drawskim obchodzono to święto.

7 października Hubertus odbył się w folwarku Karpno (gm. Ostrowice). Mimo, że pogoda tego dnia próbowała popsuć wydarzenie to uczestnicy się nie zamierzali poddać.
Było pięknie, w cudownym towarzystwie i w świetnych nastrojach – podsumowuje Kamila Budzyńska

Hubertus konny

Wśród jeźdźców tradycją jest Hubertus konny. To gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, i za rok sam ucieka jako lis.
Kita została złapana przez Annę Tobiszewską na Fionie – opowiada Kamila
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wydarzenia oraz galerię przygotowaną przez folwark Karpno na FB. Warto też poznać kilka informacji o tym ciekawym miejscu.

Folwark Karpno - Miejsce z duszą z dala od cywilizacji.

Gospodarstwo folwarczne - przepięknie położone pośród malowniczo pofałdowanych pól i lasów Pojezierza Drawskiego. Niczym nie zakłócony relaks, odpoczynek na nieskazitelnym łonie natury pod wygwieżdżonym niebem. Wyśmienita kuchnia oparta na ekologicznych produktach z własnego chowu. Ruska bania nad jeziorem, możliwość wypożyczenia rowerów, nauka jazdy konnej, rajdy konne, lub kieliszek szampana na hamaku nad jeziorem - oferta dla każdego, kto chce na chwilę zwolnić, odnaleźć siebie zapominając o miejskim zgiełku i korporacyjnych wymaganiach.
Dodatkowe informacje

  • ISSUU:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto