Advertisement
AMAZON

Dlaczego warto dawać dziecku zabawki kreatywne?

  • Napisane przez  ksiegarnia.pwn.pl
Dlaczego warto dawać dziecku zabawki kreatywne?

Zabawki, czyli to, co dzieci lubią najbardziej - nigdy nie ma ich zbyt wiele. Maluchy są szczególnie chętne na testowanie wszelkich nowości, wynika to z naturalnej, jeszcze niczym nieograniczonej ciekawości świata oraz pragnienia odkrywania i uczenia się nowych rzeczy. Jakie zabawki należy wybierać, aby mądrze wspierać rozwój naszego dziecka? Warto przyjrzeć się bliżej zabawkom kreatywnym.

Zabawki dla dzieci to temat rzeka - rynek jest bogaty w przeróżne oferty skierowane do różnych grup wiekowych i wciąż pojawiają się nowości. Jak więc nie zabłądzić w tym gąszczu i wybrać coś idealnego - zabawkę, która nie tylko spełni funkcję rozrywkową, ale również pozytywnie wpłynie na rozwój dzieci, taką która przypadnie do gustu zarówno maluchom, jak i ich rodzicom? Świetnym wyborem okazują się być tak zwane zabawki kreatywne.

Kilka słów o zabawkach kreatywnych

Specjalistyczne zabawki kreatywne istnieją na rynku już od pewnego czasu, jednak właśnie teraz mają swoje pięć minut. Spowodowane jest to wciąż zwiększającą się świadomością rodziców, a także łatwiejszym dostępem do niezbędnych informacji. Coraz częściej dogłębnie analizujemy zakup kolejnej zabawki dla naszego dziecka - dbamy o to, by nie był to kolejny bibelot rzucany w kąt po kilku godzinach zabawy. Zabawki kreatywne pobudzają dziecięcą wyobraźnię, rozwijają ciekawość i zdolności manualne. Pozwalają dziecku samodzielnie działać, planować, rozwiązywać problemy, pobudzają do myślenia.

Rozwijanie w dziecku kreatywności jest bardzo ważne dla jego przyszłości - dzięki temu nie tylko będzie sobie lepiej radzić w szkole, ale też w pracy.

Rodzaje zabawek kreatywnych

Dlaczego warto dawać dziecku zabawki kreatywne?

Zabawki kreatywne to przede wszystkim różnego rodzaju zestawy pod znakiem “zrób to sam” - do rysowania i malowania, tworzenia ozdób, biżuterii, maskotek i pacynek, a także niesamowicie popularne wśród dzieci zestawy małego naukowca czy artysty. To prawdziwa kopalnia pomysłów - każdy maluch wybierze coś, co go najbardziej fascynuje i bawi.

W ofertach znajdują się zestawy tworzone z myślą o chłopcach, jak i te specjalnie dla dziewczynek. W sprzedaży dostępne są na przykład kolorowe stempelki o różnych wzorach, wydrapywanki, magiczne piaski, plasteliny i modeliny do lepienia, pakiety materiałów do samodzielnego tworzenia zabawek i pacynek - idealne dla małych artystów, zestawy koralików czy bezpiecznych kosmetyków dla dziewczynek, a także zestawy dla młodych odkrywców - budzące w dzieciach pasję naukową. Tu wybór jest ogromny - producenci stworzyli takie komplety praktycznie dla każdej z dziedzin nauki. Mamy więc zestawy dla małych botaników, paleontologów, fizyków, biologów czy chemików. Każda z wymienionych zabawek kreatywnych działa na wyobraźnię dziecka - to wciągające zajęcie na długi czas, które może przerodzić w pasję na lata, a może nawet i całe życie. Zabawki kreatywne dla najmłodszych to szeroka oferta sprzedażowa Księgarni Internetowej PWN.

Dlaczego warto postawić na zabawki kreatywne?

Przede wszystkim zabawki kreatywne nie są zwykłymi zabawkami. Mają bardzo ważne zadanie - stymulować wyobraźnię naszej pociechy i sprawiać, by chętnie mierzyła z nowymi zadaniami zupełnie samodzielnie. Rozwijają również umiejętność logicznego myślenia, koncentracji oraz wyobraźnię przestrzenną dziecka. Zabawki kreatywne to też świetna okazja do wspólnego spędzania czasu - nasz mały artysta czy naukowiec z pewnością będzie chciał zaprezentować swoje dzieło ukochanym rodzicom.

Warto jeszcze raz podkreślić, że wybierając zabawki kreatywne zapewniamy dziecku nie tylko mnóstwo radości płynącej z samej zabawy, ale również bodźce potrzebne to jego prawidłowego rozwoju.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto