Advertisement
AMAZON

Spotkanie mieszkańców przy czołgach - Czołgi powinny zostać

  • Napisane przez  Marcin Łukasz
Fot. Marcin Łukasz Fot. Marcin Łukasz

Mieszkańcy nie chcą aby zlikwidowano dwa czołgi w Drawsku Pomorskim. W minioną sobotę przy pomniku drawskich czołgów odbyło się spotkanie mieszkańców, którzy poprzez spotkanie, przemówienia i wspólne zdjęcie wyrazili swoje zdanie na temat pozostawienia czołgów w Drawsku Pomorskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Drawska ,,Meander”.

Zastępca burmistrza poinformował o planowanym remoncie

Przed wykonaniem pamiątkowego zdjęcia głos zabrał Zastępca Burmistrza Drawska Pomorskiego Marek Tobiszewski, który poinformował o działaniach gminy w zakresie przebudowy pomnika.


W najbliższych dniach cokół pomnika zostanie przebudowany, wymienione zostaną m.in. płyty na przedniej części pomnika. Obecne piaskowce z napisami zastąpią płyty granitowe.

Twórca pomnika Zygmunt Wujek i Burmistrz Krzysztof Zacharzewski na spotkaniu

Podczas sobotniego spotkania pod pomnikiem obecny był również twórca pomnika Zygmunt Wujek. Z pomocą dla mieszkańców Drawska przyjechał również Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski wraz z grupą mieszkańców. Burmistrz Zacharzewski przywiózł ze sobą armatę – symbol przyjaźni drawsko złocienieckiej. W takcie spotkania z armaty oddano trzy salwy w ramach obrony drawskich czołgów.
O czołgach w ramach spotkań dworcowych
Również w sobotę o godz. 16:00 w sali widowiskowej przy ul. Piłsudskiego 12 odbyła się debata dotycząca drawskich czołgów. Spotkanie poprowadził Romuald Kurzątkowski. W takcie spotkania Zygmunt Wujek przedstawił historię powstawania drawskiego pomnika. Głos w dyskusji zabrali również zgromadzeni, choć nieliczni mieszkańcy. Za zakończenie spotkania twórca pomnika przedstawił koncepcję jego przebudowy. Według jego pomysłu pomnik powinien zostać przebudowany w następnym roku, kiedy to przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Koncepcja ta przewiduje ustawienie pomiędzy czołgami obelisku, na którym znajdzie się symbol orła, a tuż za nim maszt na flagę. Również sam cokół pomnika powinien zostać nieznacznie zmodyfikowany.


Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto