Intermarche Drawsko


Wojewódzka Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

 • Napisane przez  Rafał Zdyr
Wojewódzka Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin

Sukcesem zawodników drawskiego klubu karate MUKS OYAMA zakończyli start w Wojewódzkiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży. W sobotę 30 września r. w Szczecinku zawodnicy zdobyli łącznie 33 medale (15 złotych, 10 srebrnych, 8 brązowych). Drawski klub karate reprezentowało 2 sędziów (sensei Tylka Andrzej 2 dan, senpai Zdyr Rafał 4 kyu) oraz 22 zawodników, którzy startowali w konkurencji kata, kata synchronicznym, kumite bez kontaktu dla najmłodszych, kumite w lekkim kontakcie oraz semi kontakcie. Łączna liczba startujących w zawodach to 255 zawodników z 15 klubów województwa zachodniopomorskiego. Medale w poszczególnych kategoriach dla MUKS OYAMA z DRAWSKA POM. zdobyli:

Kata

 • Szundryk Alisea 8 lat złoty medal
 • Kopysiewicz Jakub 9 lat złoty medal
 • Gajewska Julia 9 lat srebrny medal
 • Pawełczak Anastazja 10 lat złoty medal
 • Dróżdż Zofia 10 lat srebrny medal
 • Liszewska Martyna 11 lat srebrny medal
 • Sech Gabriela 12-13 lat złoty medal
 • Mickun Aleksandra 12-13 lat brązowy medal
 • Marchel Martyna 14-15 lat złoty medal
 • Skórka Wiktoria 14-15 lat brązowy medal
 • Wiska Eliza 16-17 lat złoty medal

Kata synchroniczne

 • Liszewska Martyna, Pawełczak Anastazja, Sech Gabriela- 10-11 lat złoty medal

Walka z cieniem

 • Rosa Liliana do 6lat dz. złoty medal
 • Steciak Maksymilian do 6 lat chł. brązowy medal
 • Pawlak Marcelina 7 lat dz. brązowy medal
 • Szundryk Alisea 8 lat srebrny medal
 • Cieślik Oliwier 7 lat srebrny medal
 • Rosa Sebastian 7 lat złoty medal
 • Grabowski Piotr 8 lat srebrny medal
 • Gajewska Julia 9 lat złoty medal

Kumite

 • Koprysiewicz Jakub 9 lat -30 kg złoty medal
 • Pawełczak Anastazja 10 lat -35 kg srebrny medal
 • Łuszczak Rozalia 10 lat + 35 kg brązowy medal
 • Dróżdż Zofia 10 lat +35 kg złoty medal
 • Liszewska Martyna 11 lat + 40 kg złoty medal
 • Sech Gabriela 12-13 lat -50 kg brązowy medal
 • Sadowska Zuzanna 12-13 lat -50 kg srebrny medal
 • Malec Jakub 12-13 lat -60 kg srebrny medal
 • Mickun Aleksandra 12-13 lat +50 kg brązowy medal
 • Jakubowska Martyna 12-13 lat +50 kg złoty medal
 • Zdyr Patrycja 14-15 lat +55 kg brązowy medal
 • Marchel Martyna 14-15 lat -50 kg srebrny medal
 • Wiska Eliza 16-17 lat -60 kg złoty medal

Wynik naszych zawodników był możliwy dzięki ich zaangażowaniu oraz wytrwałości w czasie przygotowań do zawodów. Oczywiście cieszą sukcesy sportowe naszych zawodników.
Natomiast należy pamiętać o głównym celu = zajęć, czyli ciągłym rozwoju swojego wnętrza, pokonywaniu swoich barier i oporów oraz pracy nad samym sobą. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie na zawody i aktywy doping w czasie ich trwania. Uczestnictwo w turnieju było współfinansowane przez URZĄD MIASTA i MUKS OYAMA.
W najbliższym czasie 13-14 .10.2017 r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Polskę, ale także Drawsko Pom. będą reprezentowały zawodniczki MUKS OYAMA Wiska Eliza, Skórka Wiktoria oraz jako debiutantka Marchel Martyna. Organizację Mistrzostw powierzono w tym roku Polsce, zostaną one przeprowadzone w Świnoujściu, a organizatorem jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, którą prowadzi sensei Paweł Sujka. 13 października startują nasze zawodniczki oraz młodzież do 17 r.ż., natomiast 14 października rywalizują seniorzy, w tym także duża grupa zawodników z Japonii. Serdecznie wszystkich kibiców zapraszamy. OSU


Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto