Pożegnanie rezerwistów w Złocieńcu

  • Napisane przez  Paulina POPIEL
Fot. Paulina POPIEL Fot. Paulina POPIEL

We wtorek 4 października na placu apelowym 2 Brygady Zmechanizowanej (2BZ) w Złocieńcu, odbyła się uroczysta zbiórka kończąca niezwykle intensywne szkolenie żołnierzy rezerwy.
„Z własnych obserwacji jak i z opinii osób zaangażowanych w proces szkolenia, czas jaki spędziliście w strukturach brygady został właściwie wykorzystany. Ten niezwykle wytężony czas pracy w naszych strukturach dał Wam szansę na odświeżenie posiadanej już wiedzy oraz wzbogacenie jej o nowe wiadomości. Dziękuję za zaangażowanie, determinację oraz wysoką dyscyplinę, które wsparte wiedzą teoretyczną i należytą praktyką, kształtują obraz żołnierzy rezerwy jako znaczącej siły w Polskich Siłach Zbrojnych. Wasze działanie zostało bardzo wysoko ocenione przez przełożonych wszystkich szczebli.” zaznaczył dowódca brygady – pułkownik dyplomowany Artur Pikoń.


Miłym akcentem podsumowującym czas szkolenia w 2BZ było wręczenie wyróżnień żołnierzom, których wysiłek włożony w realizację planowanych przedsięwzięć zasłużył w oczach przełożonych na najwyższe uznanie. Dowódca Brygady osobiście wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki w podziękowaniu za trud i wysiłek włożony przez rezerwistów w całym okresie szkolenia, a w szczególności podczas ćwiczeń RYŚ-17 i Dragon-17.
Odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego a następnie defilada pododdziałów zakończyły uroczystą zbiórkę związaną z pożegnaniem żołnierzy rezerwy, którzy w okresie od 6 września do 5 października odbywali szkolenie w strukturach 2 Brygady Zmechanizowanej.
Po pobraniu należnego uposażenia za czas szkolenia oraz rozliczeniu umundurowania i sprzętu wojskowego rezerwiści opuszczą mury złocienieckich koszar i powrócą do rodzinnych domów.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto