Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym. Drawsko z silną obsadą

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

W sobotni poranek (30 września) w hali sportowej Zespołu Szkół w Szczecinku odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym kobiet oraz mężczyzn. Cały turniej poświęcony był byłemu strongmenowi, trenerowi personalnemu i dietetykowi - Rafałowi Bukowskiemu. Zawodnik niestety przegrał walkę z rakiem. Zebrane pieniądze miały być początkowo przeznaczone na leczenie Rafała. Po jego śmierci pomoc otrzymała rodzina.
Do Szczecinka przyjechali zawodnicy między innymi z Łodzi, Gdańska, Tczewa, Sopotu, Wrocławia, Szczecina czy Kołobrzegu. Drawsko Pomorskie reprezentowali - Mateusz Rufkiewicz, Adam Bluj, Jarosław Bastek, Piotr Ślusarski i Paweł Grab - zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji wyciskania kobiet. Następnie mężczyźni rywalizowali w kategoriach wagowych - 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg i powyżej 125 kg. Przeprowadzona została także kategoria open junior (do lat 23), open senior i open weteran.
Konferansjerem zawodów – w których wystartowało łącznie 58 zawodników - był Mariusz Rufkiewicz, członek Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo.

Wyniki uzyskane przez zawodników Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo:

• w kategorii 67,5 kg Piotr Ślusarski zajął III miejsce z wynikiem 105 kg,
  • w kategorii 75 kg Paweł Grab zajął II miejsce z wynikiem 150 kg,
  • w kategorii 82,5 kg Mateusz Rufkiewicz zajął II miejsce z wynikiem 172,5 kg, natomiast Adam Bluj z wynikiem 165 kg zajął V miejsce
  • w kategorii do 125 kg Jarosław Bastek zajął II miejsce z wynikiem 192,5 kg, wynik ten dał zawodnikowi też I miejsce w kategorii open weteran.

Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe, natomiast zawodnicy z miejsc 4-6 dyplomy i upominki.
Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na Mistrzostwa Szczecinka był możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez gminę Drawsko Pomorskie w ramach zadania publicznego - Upowszechnianie Sportów Siłowych.