Advertisement
AMAZON

Nie byłeś jeszcze na urlopie? Postaw na Włoskie Alpy w końcu odpocznij!

  • Napisane przez  Artykuł powstał we współpracy z Dimbo
Nie byłeś jeszcze na urlopie? Postaw na Włoskie Alpy w końcu odpocznij!

Od szlaków turystycznych w Alpach i Dolomitach, przez wędrówki po Apeninach aż do delektowania się wyśmienitymi potrawami, każdy zapracowany biznes może zaczerpnąć tchu odkrywając samotnie bądź z rodziną swoje ulubione zajęcia we Włoszech - na alpejskich, obszarach górskich.

Rowerowe i piesze wycieczki – Lunigiana

Jeśli zdecydujesz się wybrać właśnie tam będziesz mógł spokojnie spacerować po starożytnych ścieżkach, pływać w górskich wąwozach, zobaczyć co jest za zamkniętymi drzwiami kościołów i palazzi... To po prostu niektóre z tych przyjemności, jakie można zrobić w Farfalle w Cammino, rejonie turystycznym Lunigiana. Życie tam jest w bliskim związku z rytmem roku: to, co się dzieje zależy od sezonu. Przewodnicy są chętni do chwalenia się obszarem z mówiącymi po angielsku turystami.

Falzarego, Włochy

Wędrówki z Passo di Falzarego do Rifugio Nuvolau to coś niesamowitego! Możesz tam spacerować nawet około czterech godzin, są też pewne trudne miejsca, ale zachwyci cię 360-stopniowy widok na Dolomity, a jest to możliwe do osiągnięcia nawet przez amatorów (jakimi w pieszych wędrówkach jest większość biznesmenów). Jeśli pozostaniesz noc w Rifugio Nuvolau, możesz zobaczyć niesamowitą scenerię o zachodzie słońca - kiedy Dolomity stają się w różowe.

Rodzinne wyjazdy do Włoch na Wybrzeże Liguryjskie


Na wschód od granicy z Francją, Alpy spływają do morza, przecinane przez głębokie wąwozy i rzeki płynące bardzo szybko i majestatycznie. Szlaki górskie są opuszczone. W pobliżu wybrzeża można załapać się na proste posiłki w barach w wioskach, ale poza tym trzeba przynieść jedzenie i wodę wystarczającą na cały dzień. Takie rodzinne wyjazdy do Włoch to niesamowite przeżycie. Widok na wybrzeże jest równie niesamowity. Można w tym miejscu zaparkować samochód i wsiąść do autobusu jeżdżącego do wschodnich wiosek.

Wioska Corvara, Włochy

Corvara w niemieckojęzycznych Dolomitach Północnych jest idealnym terenem górskim nadającym się na wycieczki z bliskimi bądź w pojedynkę. Wyciągi narciarskie pozostają otwarte przez całe lato, zapewniając dostęp do wysokich alpejskich pastwisk i skalistych szczytów wapiennych. Dla mniej doświadczonych polecamy skorzystać z pomocy przewodników górskich i wypożyczalni w mieście. Lub można wypożyczyć rowery górskie i skorzystać z jazdy w dolinie, to wszystko, co musisz zrobić, aby w końcu cieszyć się upragnionym urlopem!

Artykuł powstał we współpracy z Dimbo.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto