Intermarche Drawsko


„Tęczowa Olimpiada” pełna sportowej pasji i pięknych emocji

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

W piątek,22 września w Hali Sportowej przy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim odbyła się III Sportowo – Integracyjna Impreza Regionalna pn. „Tęczowa Olimpiada”. Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie „Radość z życia” w Gudowiei cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w zawodach uczestniczyli podopieczni z ośrodka w Gudowie jak również dzieci z różnych szkół i przedszkoli powiatu drawskiego. Wśród uczestników byli również podopieczni z nowego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Wałczu.


Celem „Tęczowej Olimpiady” jest popularyzacja aktywnego wypoczynku wśród osób niepełnosprawnych, integrowanie się ze społeczeństwem, pokonywanie własnych barier oraz kształtowanie współzawodnictwa. A co najważniejsze, wyśmienitej zabawy i radości. Ta wielka integracyjno-sportowa impreza była dla wszystkich okazją nie tylko do radosnego świętowania, ale również do poznania swoich rówieśników, uwierzenia we własne siły i stawienia czoła różnym dyscyplinom sportowym.
Ten aktywny czas obfitował w wiele konkurencji sportowych oraz zabaw integracyjnych. Dużym zainteresowanie cieszył się pokaz Fit Ball, który poprowadziła dla dzieci Anna Gostomczyk. Młodym sportowcom biorącym udział w konkurencjach pomagali opiekunowie wraz z rodzicami. Wiernymi kibicami okazali się również inni współzawodnicy, którzy z ogromną determinacją dopingowali swoich niepełnosprawnych kolegów i koleżanki. Podopieczni nie kryli radości ze wspólnego spotkania. Atmosfera w duchu rywalizacji sportowej udzieliła się wszystkim. Na koniec zawodnikom wręczono pamiątkowe medale i dyplomy.
Projekt był współfinansowany ze środków PFRON przekazanych za pośrednictwem Województwa Zachodniopomorskiego.

Intermarche Drawsko
loading...

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto