Co warto zabrać do podręcznej apteczki przygotowując się do wyjazdu na wakacje?

  • Napisane przez  Artykuł sponsorowany
Co warto zabrać do podręcznej apteczki przygotowując się do wyjazdu na wakacje?

Realia współczesnego życia sprawiają, iż przykre dolegliwości zdrowotne mogą nas dopaść wszędzie i w każdej chwili, wakacje pod tym względem nie są wyjątkiem. Dlatego, w momencie gdy zaczynamy planować wyjazd na wakacje, warto zadbać o dobrze wyposażoną apteczkę, która tak naprawdę stanowi podstawę udanego urlopu.

Nigdy nie wiemy, czego się spodziewać od wyjazdu, tym bardziej jakie nieszczęścia zdrowotne mogą nas spotkać, dlatego koniecznie trzeba zadbać o właściwe skompletowanie podręcznego zestawu leków i opatrunków. Szukanie apteczki i niezbędnych leków podczas odpoczynku, szczególnie za granicą, to nie tylko zbędny stres i strata czasu, ale także dodatkowy koszt. Wakacyjna choroba dopaść może każdego z nas. Już teraz sprawdź jej objawy na netlekarz.pl!

Szykując własną apteczkę na wakacje, warto zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty na temat leków, które są dostępne w wygodnych, a najlepiej jednorazowych opakowaniach. Po pierwsze – zajmują one mniej miejsca, a po drugie – ich aplikacja jest szybsza i łatwiejsza. Jeżeli chodzi o wybór leków do wakacyjnej apteczki, pamiętajmy o tym, że powinny one być dostosowane do naszego stanu zdrowia, miejsca dokąd się wybieramy, zagrożeń, jakich spodziewamy się na miejscu, jak również możliwości korzystania z lokalnych usług medycznych, w tym dostępności aptek. Nie ulega wątpliwości, że osoby wybierające się w podróże egzotyczne oraz na wycieczki z dala od cywilizacji, powinny zadbać, by ich apteczka była dużo lepiej zaopatrzona niż apteczka osoby, wybierającej się na wakacje do luksusowego kurortu.

Leki przyjmowane codziennie

Przygotowując apteczkę wakacyjną, w pierwszej kolejności należy zadbać o zabranie ze sobą leków przyjmowanych stale. Zatem, jeśli cierpimy na alergię czy chorobę przewlekłą, bezwzględnie włóżmy do apteczki zapas naszych leków na wyjazd. Pamiętajmy zwłaszcza o lekach przepisanych przez lekarza. Warto na parę dni przed wyjazdem sprawdzić, czy w zapasie mamy wystarczającą ilość leków na cały wyjazd. Jeśli nie – udajmy się do lekarza rodzinnego po właściwą receptę.

Leki na chorobę lokomocyjną

W przypadku, gdy cierpimy na chorobę lokomocyjną, leki łagodzące objawy tej dolegliwości powinny jako jedne z pierwszych znaleźć się w naszej apteczce wakacyjnej. Dotarcie do miejsca podróży z reguły wymaga pokonania dość dużej odległości, a jak wiemy, nie każdy z nas dobrze znosi podróż, właśnie z powodu choroby lokomocyjnej. Objawia się ona poprzez nudności, wymioty, bóle głowy, potliwość. Mimo, że nie stwarza zagrożenia dla naszego zdrowia, to z pewnością może zepsuć przyjemność podróżowania. Dlatego szykując się do wyjazdu warto zadbać o leki na chorobę lokomocyjną.

Leki na przeziębienie

Niestety, zarówno latem jak i zimą, jesteśmy narażeni na ataki wszelkiego rodzaju wirusów i przeziębienie pod tym względem nie jest wyjątkiem. Katar, gorączka, kaszel kojarzą nam się głównie z jesienią czy zimą, są to jednak powszechne objawy choroby infekcyjnej również podczas pięknej i słonecznej pogody. Na wakacjach możemy w bardzo szybki i łatwy sposób się przeziębić, ponieważ często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Chodzi tu przede wszystkim o gwałtowne zmiany pogody, mocno uderzające w nasz system odpornościowy. Z początku przegrzewamy się na słońcu, a później pijemy zimny napój, następnie znowu kąpiemy się w zimnej wodzie. Pamiętajmy, iż takie zmiany temperatury dla naszego organizmu są bardzo stresujące, przez co stajemy się łatwo podatni na działanie bakterii i wirusów. Urlop przeleżany w łóżku to wizja stanowczo nieciekawa. Dlatego wyjeżdżając na wakacje do swojej apteczki koniecznie musimy zabrać leki na przeziębienie.

Materiały opatrunkowe i podstawowe środki higieny

Podczas podróży materiały opatrunkowe typu gaza, plaster, gaziki nasączone płynem dezynfekującym przydadzą się zawsze, szczególnie, jeśli zamierzamy uprawiać aktywny wypoczynek. Ponadto, warto ze sobą zabrać maść zapobiegającą zakażeniom bakteryjnym. Pomoże ona zapobiec rozwojowi ewentualnych zakażeń, które mogą wystąpić w wyniku uszkodzenia skóry. Podczas podroży szczególnie mocno powinniśmy dbać o higienę. Wilgotne chusteczki czy płyn do odkażania rąk koniecznie ma znaleźć się w naszej torbie i podczas podróży powinniśmy mieć je zawsze pod ręką.

Intermarche Drawsko
loading...

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto