Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?   
ROZUMIEM

Dachowanie "kradzionym" autem w okolicach Zarańska

  • Napisane przez  asp. Agnieszka Waszczyk
Auto po dachowaniu. Fot. Policja Auto po dachowaniu. Fot. Policja

Drawscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z krótkotrwałym użyciem cudzego pojazdu oraz spowodowaniem kolizji. Kierujący golfem usłyszał również zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Wczoraj nad ranem drawscy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że w przydrożnym rowie w okolicy miejscowości Zarańsko znajduje się rozbite auto. Gdy mundurowi przybyli na miejsce zdarzenia okazało się, że w leżącym na dachu golfie nikogo nie ma. Po chwili na miejscu pojawił się 23-letni mieszkaniec Świdwina, który oświadczył mundurowym, że to właściwie jego auto, którym przyjechał w odwiedziny do swojej znajomej, jednak ktoś musiał je ukraść kiedy on spał.  Funkcjonariusze szybko ustalili, że to brat tejże znajomej jest odpowiedzialny za całe zamieszanie. Okazało się, że 22-latek wziął bez wiedzy świdwinianina kluczyki od golfa i razem ze swoim 18-letnim kolegą postanowił pojechać do Drawska Pom. Nie posiadający uprawnień do kierowania 18-latek usiadł za kierownicą i ruszyli w drogę. Niestety ich nocna przejażdżka zakończyła się po przejechaniu około 2 kilometrów. 18-latek stracił panowanie nad autem i zjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mężczyźni po całym zdarzeniu wrócili pieszo do mieszkania, gdzie podrzucili właścicielowi auta kluczyli, po czym obudzili go i poinformowali, że ktoś ukradł samochód i go rozbił.  Okazało się, że zarówno kierujący jak i jego pasażer byli nietrzeźwi. Kierujący jeszcze 2 godziny po zdarzeniu miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty. 22-latek odpowie za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. 18- latek natomiast dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto został on ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 1000 złotych za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień oraz za spowodowanie kolizji.

 

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

       https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/

Zostań promotorem

Więcej