Advertisement
AMAZON

Rezerwiści wcielani do służby. Będą ćwiczyć na poligonie drawskim podczas Ryś - 17 oraz Dragon – 17

  • Napisane przez  por. Paulina Popiel
Rezerwiści wcielani do służby. Będą ćwiczyć na poligonie drawskim podczas Ryś - 17 oraz Dragon – 17

W dniu 6 września na terenie koszar 2 Brygady Zmechanizowanej rozpoczęło się jedno z największych wcieleń żołnierzy rezerwy.
Złocieniecka Brygada rozpoczęła proces wcielenia żołnierzy rezerwy. Ponad 700 rezerwistów będzie powołanych na ćwiczenia wojskowe do 2 Brygady Zmechanizowanej. Dowódca brygady pan pułkownik dyplomowany Artur Pikoń osobiście przyglądał się całej procedurze i sprawdzał czy odbywa się ona zgodnie ze wszelkimi przepisami.


Proces wcielenia rozpoczyna się od sprawdzenia karty powołania oraz danych osobowych każdego żołnierza rezerwy. Rezerwiści muszą w kolejności przejść przez wszystkie stanowiska w Punkcie Kontrolno – Informacyjnym oraz Punkcie Przyjęcia i Wyposażenia, gdzie dostają umundurowanie oraz niezbędne wyposażenie.
Po przejściu przez proces wcielenia żołnierze kierowani są na swoje etatowe stanowiska. Tam odbędą szkolenie wstępne, na którym zostaną zapoznani z przepisami BHP, przeciwpożarowymi oraz zasadami żołnierskiego zachowania się. Ponad to prowadzone będą zajęcia z budowy i eksploatacji sprzętu i uzbrojenia wojskowego, musztry oraz zajęcia specjalistyczne. Następnie razem z macierzystymi pododdziałami przemieszczą się na poligon w Drawsku Pomorskim gdzie brygada weźmie udział w ćwiczeniu Ryś - 17 oraz Dragon – 17.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto