XI Gminny Rajd Rowerowy w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Inf. UM Kalisz Pomorski
XI Gminny Rajd Rowerowy w Kaliszu Pomorskim

Niemal 100 rowerzystów wzięło udział w XI Gminnym Rajdzie Rowerowym. Uczestnicy pokonali w sobotę 2 września trasę liczącą 28 kilometrów, która wiodła przez Giżyno-Starą Korytnicę-Bralin-Biały Zdrój.
Rowerzyści wyruszyli w drogę w sześciu grupach spod Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim. Przed wyjazdem wszyscy otrzymali kamizelki odblaskowe, wodę, a najmłodsi także słodką niespodziankę.
Pierwszy krótki postój zaplanowano nad jeziorem Orle, gdzie cykliści zsiedli z rowerów tylko po to, by chwilę odpocząć od siodełek i po około 15 minutach wszyscy już ochoczo pedałowali w kierunku Bralina, ponieważ tam czekała kawa, herbata i przepyszne pączki. Dla tych którym wystarczyło siły i odwagi przygotowano także konkurencje sportowe. Panie spacerowały w skrzynkach, panowie mieli do pokonania slalom rowerowy z kubkiem wypełnionym po brzegi wodą, a dzieci zmierzyły się w biegu z gazetą oraz w przebieraniu nasion. Zwycięzcy każdej konkurencji otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego Pana Michała Hypkiego.


Z Bralina droga wiodła już na stadion w Kaliszu, gdzie czekała grochówka, ognisko z kiełbaskami i loteria fantowa z rowerem jako nagrodą główną. W tym roku szczęśliwy los trafił w ręce Oliwii Wołowiec. Bon na nowy rower w kwocie 700 złotych przekazał zwyciężczyni Zastępca Burmistrza Kalisza Pomorskiego Tomasz Kołtun.
Piękna, słoneczna pogoda i dobre humory dopisały uczestnikom, a wyprawa jak zwykle połączyła pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, spośród których najmłodsi przejechali trasę w fotelikach, jak również wiele starsi wiekiem, ale wciąż młodzi duchem. Tegorocznym rekordzistą był zaledwie 6 miesięczny Jasio, który trasę rajdu pokonał wspólnie ze swoim tatą w specjalnie dla niego przygotowanej przyczepce.
Tradycyjnie jak każdego roku, uhonorowano najmłodszego (jadącego samodzielnie) i najstarszego uczestnika rajdu oraz najliczniejszą rajdową rodzinę. Puchary ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim zdobyli: Pani Regina Koprucha (najstarsza uczestniczka), Karolina Jamróz (najmłodsza uczestniczka) oraz rodzina Państwa Romaniuków (najliczniejsza rajdowa rodzina).
Nad sprawnym przeprowadzeniem i bezpieczeństwem uczestników czuwali pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim oraz strażnicy Straży Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, którzy serdecznie dziękują wszystkim rowerzystom za odpowiedzialne zachowanie przez cały czas trwania rajdu.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto