Intermarche Drawsko


W nowym roku szkolnym ruszają klasy patronackie AM Szczecin

  • Napisane przez  SP
Fot. SP, Janusz Garbacz Fot. SP, Janusz Garbacz

W tym roku szkoły powitały uczniów wyjątkowo 4 września. W placówkach prowadzonych przez Powiat Drawski odbyły się apele inaugurujące rok szkolny 2017/2018.

W uroczystościach w poszczególnych placówkach wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście, a także przedstawiciele władz Powiatu Drawskiego – Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, Wicestarosta Jacek Kozłowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego Janusz Garbacz, Członek Zarządu Powiatu Janina Jung, przedstawiciele władz miejskich oraz instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą.
Ciekawostką jest, że w roku szkolnym 217/2018 naukę w ZSP w Kaliszu Pomorskim i ZSP w Czaplinku rozpoczęli uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego oraz liceum pod patronatem Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczniowie ci nosić będą marynarskie mundury.


Szkoła jest najlepszą inwestycją, dlatego też z myślą o uczniach od nowego roku szkolnego nauczyciele będą realizować szereg projektów pozwalających zdobyć im nowe umiejętności i kwalifikacje. Budynki szkolne podlegają ciągłym modernizacjom i unowocześnianiu stwarzając coraz lepsze warunki do nauki.
Dłuższe wakacje dzieci i młodzież zawdzięczają przepisom. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej, jeśli 1 września wpada w piątek lub dzień wolny od pracy, to rozpoczęcie roku szkolnego musi odbyć się w pierwszy poniedziałek po 1 września. Tak właśnie stało się w tym roku.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto