Sprawca kolizji zatrzymany za 200 metrów sieci rybackich i alkohol

  • Napisał 
Fot. Policja Fot. Policja

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję, był poszukiwany a w bagażniku swojego auta miał 200 metrów sieci rybackich. Dziś mężczyzna usłyszał zarzuty.

W niedzielne popołudnie drawscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w okolicy miejscowości Przytoń miała miejsce kolizja drogowa. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca nissana nie zachował należytej ostrożności mijając się z volvo i doszło do zderzenia się obu aut. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało jednak stan zdrowia 55-letniego kierowcy nissana od razu wzbudził zastrzeżenia mundurowych. Okazało się, że przyczyna tkwi w zawartości alkoholu w  organizmie mężczyzny. Badanie wykazało że ma go ponad 2 promile. Dalsze czynności wykazały również, że 55-latek jest poszukiwany przez prokuraturę. To jednak nie koniec niespodzianek. W bagażniku nissana policjanci znaleźli około 200 metrów sieci rybackich oraz ponton. Mężczyzna spędził minioną noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 

50-latek usłyszał również zarzut spowodowanie kolizji drogowej, za co grozi mu kara grzywny oraz zarzut nielegalnego posiadania sieci rybackich. Za to wykroczenie Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności, przepadek sieci oraz podanie wyroku sądu do publicznej wiadomości. 

  

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto