Advertisement
AMAZON

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

  • Napisane przez  homebroker.pl
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja finansowa. Dla wielu osób to również największe marzenie. Jednak w całej tej euforii związanej z możliwością stania się w posiadaniu swojego własnego M, należy znaleźć również trochę miejsca na rozsądek. Jak powszechnie wiadomo, tam gdzie są duże pieniądze, są też oszuści.

Zasady bezpiecznego kupowania mieszkań z rynku wtórnego

Specjaliści radzą, aby osoby, które dopiero po raz pierwszy w życiu kupują mieszkanie, raczej zdecydowały się na pomoc fachowców. Kupując mieszkanie w dobrym biurze nieruchomości, które ma już wieloletnią tradycję, doświadczenie i pozytywną opinię wśród klientów, mamy gwarancję, że niektóre niebezpieczne sytuacje zostaną wyłapane przez pracownika biura. W biurach nieruchomości sprzedawane są mieszkania, które zostały już wstępnie sprawdzone. Jednak mimo tego, warto dodatkowo wiedzieć, na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę.

Kupując mieszkanie, powinniśmy zawierać transakcję na chłodno, choć dla wielu osób jest to bardzo trudne. Nie warto kupować tylko oczami, choć to, czy mieszkanie nam się podoba, powinno mieć kluczowe znaczenie, ale nie może być jedyną rzeczą, na którą zwracamy uwagę. Należy dodatkowo przeanalizować kwestie związane z okolicą, dojazdem do mieszkania, sąsiedztwem czy nawet wysokością czynszu. Istotny jest także stan techniczny mieszkania – powinien być jak najlepszy, jeśli nie chcemy przeznaczać wielkich środków na nieustanne remonty.

Przed podpisaniem umowy kupna należy sprawdzić kto jest zameldowany w budynku oraz czy nieruchomość jest obciążona kredytem. To zapobiegnie późniejszym ewentualnym problemom. Równie ważny jest stan prawny mieszkania, czyli na przykład to, kto jest jego właścicielem i do kogo należą grunty, na których stoi mieszkanie. To najważniejsze informacje, które powinny nas zainteresować, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie transakcji.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem mieszkania, to sprawdź najciekawsze mieszkania na sprzedaż w homeborker.pl.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto