Intermarche Drawsko


Nasi strażacy wysłani do tragedii w Suszku. Nie żyją dwie harcerki

  • Napisane przez  DSI na podstawie ŁÓDZKIEGO ZHR
Fot. Youtube - Waca HT2 Fot. Youtube - Waca HT2

Dzisiejszej nocy drawscy strażacy dostali polecenie wyjazdu do miejscowości Człuchów w województwie Pomorskim. Około godz. 2 w nocy w trybie alarmowym dwa zastępy wyruszyły na pomoc. Jak się dowiedzieliśmy zostali zadysponowani do ratowania osób z obozowiska harcerzy w miejscowości Suszek.
Kilka godzin później wiedzieliśmy, ze wydarzyła się tam tragedia.


Harcerze z Łodzi byli na obozie w Suszku. Na ich namioty spadły przewrócone przez wichurę drzewa. Konary przygniotły dwie dziewczynki w wieku 12 i 14 lat.
Strażacy mieli bardzo duży problem z dotarciem na miejsce, bo obozowisko rozbite zostało w leśnej głuszy. Drogę do namiotów zatarasowały powalone drzewa. Ratownicy przypłynęli na miejsce od strony jeziora- łódkami.
Na obozie harcerskim Okręgu Łódzkiego koło miejscowości Suszek w powiecie chojnickim (woj. pomorskie) wypoczywało pod okiem instruktorów harcerskich (wychowawców) ok 140 dzieci. Około godziny 23.00 w dniu 11 sierpnia podczas nawałnicy w powiecie chojnickim, na obozie harcerskim doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby zginęły. Pozostali uczestnicy zostali przetransportowani do szkoły w Nowej Cerkwii k. Chojnic. Kadra obozu w tak krytycznej sytuacji postępowała bardzo sprawnie. Podczas nawałnicy 13 osób zostało rannych i z drobnymi obrażeniami przewieziono je do szpitali.
Intermarche Drawsko

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto