Wakacje dzieci niepełnosprawnych

  • Napisane przez  Monika Rudzińska
Fot. Monika Rudzińska Fot. Monika Rudzińska

Wakacje, lato w pełni, czyli najlepsza pora na spotkania i zajęcia w plenerze. Dzieci zawsze czekają z niecierpliwością na nowe zabawy i przygody.

Kadra terapeutów Stowarzyszenia „Radość z Życia” w Gudowie, jak to się już przyjęło w zwyczaju, dokłada wszelkich starań, aby ten czas wykorzystać w pełni i dać swoim Podopiecznym wiele powodów do uśmiechu.

Harmonogram zajęć w tym okresie jest dostosowany przede wszystkim do gustów dzieci, tak aby czas spędzony w ośrodku sprawiał Podopiecznym jak największą przyjemność i był formą wakacyjnego wypoczynku.
Słoneczna pogoda zachęca do organizowania zajęć poza murami ośrodka. Na stałe w harmonogramie wpisały się spacery oraz aktywny wypoczynek w pobliżu malowniczego jeziora Lubie.

Wakacje dzieci niepełnosprawnychInteraktywne zajęcia na „Orliku” oraz zajęcia edukacyjne w szkole dostarczają wielu emocji. Dzieci chętnie uczą się nowych umiejętności i poznają rówieśników. Wyjeżdżają potem bogatsze w wiedzę, ale także w nowe przyjaźnie.
Wakacje dzieci niepełnosprawnych
Wśród zajęć ruchowych są także warsztaty taneczne, prowadzone przez Michała Pawłowskiego. Dzieci z wielkim entuzjazmem podchodzą do różnego rodzaju zajęć polegających na aktywności fizycznej, a ich uśmiechy są dowodem na to, że zajęcia odpowiadają ich potrzebom.
Wakacje dzieci niepełnosprawnych
Okres wakacji to również idealny moment, aby zatroszczyć się o poszerzenie wiedzy i kwalifikacji całej kadry Stowarzyszenia, ale i nie tylko! Dotychczas w ośrodku w Gudowie wszystkie warsztaty i szkolenia były organizowane tylko z myślą o terapeutach. W tym roku kierownictwo postanowiło pójść o krok dalej i zorganizowało szkolenie również dla wszystkich rodziców.
Wakacje dzieci niepełnosprawnych
To wielka przyjemność przyglądać się zaangażowaniu całej kadry w pracę jaką wkładają na rzecz niepełnosprawnych dzieci. Już niebawem Nowy Rok Szkolny, a z nim kolejne wyzwania i szereg ciekawych wydarzeń, na które z niecierpliwością już teraz czekamy!
Wakacje dzieci niepełnosprawnych
Intermarche Drawsko
loading...
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto