Złocieniec odwołuje dożynki gminne.

  • Napisane przez  Leszek Modrzakowski
Złocieniec odwołuje dożynki gminne.

W związku z trudną sytuacją w rolnictwie w gminie, Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, na wniosek Konwentu Sołtysów z gminy Złocieniec, podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych obchodów tradycyjnego Święta Plonów w gminie Złocieniec, które miało się odbyć w najbliższą sobotę 26 sierpnia w Cieszynie.


Podczas spotkania w którym uczestniczyli na zaproszenie Burmistrza i Przewodniczącego Konwentu Sołtysów Grzegorza Krysztofiaka: Sołtysi Gminy Złocieniec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosław Kacianowski, pracownicy Złocienieckiego Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w Złocieńcu, przedyskutowano zasadność organizowania tegorocznych Dożynek Gminnych, biorąc pod uwagę złą sytuację rolników, nie mogących przeprowadzić żniw z powodu ulewnych deszczów i wywołanych nimi lokalnych podtopień w naszej gminie, a także stan podjętych przygotowań i poniesione koszty do uroczystości dożynkowych. Po wysłuchaniu stanowisk i informacji od obecnych osób, obecni na spotkaniu Sołtysi podjęli decyzję o zasadności odwołania tegorocznych Dożynek Gminnych.
Jednocześnie, doceniając trud i zaangażowanie mieszkańców poszczególnych sołectw w działania przygotowawcze sołectw do święta dożynkowego, ustalono że Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy zostanie przeprowadzony regulaminowo przez powołaną do tego celu komisję w terminie do końca sierpnia br. (o wynikach konkursu poinformujemy odrębnie).
Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto