Advertisement
AMAZON

Wałki powlekane poliuretanem – istotne akcesorium

  • Napisane przez  poliuretanyczaniec.pl
Wałki powlekane poliuretanem – istotne akcesorium

Wałki – cylindryczne kształty, wydłużone i walcowate formy, znajdują zastosowanie w wielu kategoriach użytecznych akcesoriów. Panie marzące o pięknych lokach, nakręcają pasma włosów na specjalne wałki, a często tego rodzaju części można spotkać wśród dziecięcych klocków lub innych zabawek. Jest jednak jeszcze inny rodzaj wałków, które pomagają pracownikom wielu branż wykonywać codzienne obowiązki – związane na przykład z produkcją dóbr czy przechowywaniem ich.

Wałki zamiast kółek

Koło postrzega się jako rewolucyjny wynalazek, który popchnął postęp cywilizacyjny do przodu, pozwalając ludzkiej cywilizacji rozkwitnąć i wciąż się rozwijać. Gwoli ścisłości nie chodzi o samo koło, pojmowane jako raczej wąski walec – osiągnięciem człowieka jest właściwie pomysł, by wykorzystać bryły, których cechą wspólną jest różnej szerokości powierzchnia toczna, pozwalająca na dość komfortowe przetaczanie owej bryły do przodu. To właśnie dość długie wałki często z powodzeniem zastępują kółka – na przykład w przypadku palet produkcyjnych czy innych wózków, których zadaniem jest przewożenie raczej ciężkich towarów.

Odpowiednia forma, właściwie przymocowana do odpowiedniej części sprzętu to jednak jeszcze nie wszystko. Codziennością wielu branż i miejsc pracy są wałki powlekane poliuretanem. W praktyce oznacza to, że są one nie tylko estetyczne, ale tez znacząco zwiększają komfort i bezpieczeństwo pracy. Poliuretan to bowiem tworzywo do pewnego stopnia przypominające gumę, ale znacznie bardziej od niej odporne na ścieranie czy wpływ rozmaitych czynników zewnętrznych, w tym substancji chemicznych, jakie mogą znajdować się na drodze palety.

Co więcej, poruszające się na takich wałkach urządzenie nie ślizga się po powierzchni podłogi, choćby bardzo śliskiej, a poliuretan pochłania drgania, w jakie wpada obracający się wałek. Pokrywanie wałków powłoką poliuretanu jest obecnie standardem, wyznaczającym dobrą jakość mechanicznych części i akcesoriów. Warto jednak zaznaczyć, że o dobrą kondycję owej powłoki należy regularnie dbać.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto