Advertisement
AMAZON

Drawsko Pomorskie w 73. rocznicę Powstania Warszawskiego

Fot. Marin Łukasz Fot. Marin Łukasz

1 sierpnia Drawszczanie nie zapomnieli o 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Uroczystości w Drawsku Pomorskim odbyły się w trzech miejscach i były organizowane przez różne środowiska.

Pomnik na cmentarzu wojennym godz. 16:00

Punktualnie o godz. 16:00 pod pomnikiem w wojskowej części drawskiego cmentarza odbyła się kilkuminutowa uroczystość złożenia wiązanek i zapalenia zniczy w hołdzie poległym Powstańcom. W imieniu drawskiego samorządu okolicznościową wiązankę w asyście Straży Miejskiej złożyli przedstawiciele drawskiego ratusza i Zakładu Usług Komunalnych. Hołd poległym Powstańcom oddała w tym miejscu również grupa mieszkańców gminy.

Plac przed centrum kultury godz. 17:00

Przed drawskim centrum kultury odbyły się największe uroczystości w których wzięła udział około stu osobowa grupa mieszkańców. Dzisiejsze wydarzenie zostało zainicjowane kilka dni temu w portalu społecznościowym facebook przez grupę działaczy samorządowych i społecznych. W trakcie uroczystości przed centrum kultury odśpiewano Hymn Państwowy, a także wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Ważnym punktem spotkania, do którego organizatorzy przygotowywali się od dłuższego czasu było wykonanie zdjęcia lotniczego osób biorących udział w uroczystości. Osoby te stworzyły żywy symbol PW – który został sfotografowany przez Krzysztofa Magaca z drona. Punktualnie o godz. 17 grupa około 20 osób odpaliła w tym miejscu race na znak pamięci o Powstaniu.

Mural przy sklepie Netto – godz. 17:00

Tradycją jest, że drawscy Fani Klubu Piłkarskiego Pogoń zrzeszeni w fan klubie FC ZDR pamiętają o świętach państwowych i rocznicach, a także aktywnie nawołują do ich upamiętniania. Tak było również dziś – kibice oddali hołd Powstańcom. W pobliżu sklepu Netto, gdzie znajduje się namalowany na murze symbol Armii Krajowej grupa kibiców zgromadziła się, aby oddać hołd, tu również odpalone zostały race.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto