Advertisement
AMAZON

Wnioski urlopowe w firmie - zarządzanie i optymalizacja

  • Napisane przez  primesoft.pl
Wnioski urlopowe w firmie - zarządzanie i optymalizacja

Okres wakacji to czas, w którym większość firm uświadamia sobie, że funkcjonujący w nich system urlopowy nie działa wystarczająco dobrze. Brak przejrzystego harmonogramu wolnych dni tudzież nakładające się na siebie urlopy kluczowych osób to bolączka każdego przedsiębiorstwa.  Uporządkowanie systemu urlopów oraz optymalizacja procesów kadrowych to tendencje silnie widoczne w każdej organizacji.

Doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw chcących przeorganizować zasady brania dni wolnych jest wprowadzenie elektronicznego systemu zarządzania dokumentacją. Dzięki zamianie papierowych wniosków na elektroniczne, uniknąć możemy szeregu problemów i opóźnień. Po wprowadzeniu elektronicznego systemu zarządzania dokumentacją kadrową wszelkie podania, również te urlopowe, przybierają elektroniczną formę. Zamiast wypełniać papierowe formularze, pracownicy składają e-podanie o urlop, które natychmiast pojawia się w systemie. Dostęp do niego ma dział kadr oraz przełożony danej osoby, który wyrazić musi akceptację. Zarówno pracownicy działu HR, jak i sam zainteresowany, widzą na jakim etapie znajduje się akceptacja danego wniosku.

Do elektronicznych wniosków urlopowych dostęp mają wyłącznie wskazane osoby. Układają się one w przejrzysty harmonogram dzięki któremu od razu wiadomo, który pracownik w jakim terminie zaplanował swoje dni wolne oraz czy nie nakładają się na siebie urlopy poszczególnych osób.

Usprawnienie zarządzania urlopami jest częścią optymalizacji procesów kadrowych. System zarządzania wnioskami urlopowymi umożliwia zaplanowanie sezonu urlopowego tak, by było to jak najmniej odczuwalne przez innych pracowników. Oprogramowanie to pozwala również wyeliminować problem nakładających się urlopów osób kluczowych dla działalności firmy lub o podobnym zakresie obowiązków.

Zarządzanie urlopami nie jest sezonowym problemem. W ciągu roku zaobserwować można wiele okresów, w których pracownicy masowo biorą wolne. Aby optymalizacja procesów kadrowych mogła zostać uznana za pełną, niezbędne jest uniwersalne narzędzie, które funkcjonować będzie w firmie na co dzień.

http://www.primesoft.pl/

Elektroniczny obieg dokumentów najłatwiej wprowadzić w firmie wdrażając system V-Desk. Jego autorem jest poznańska firma Primesoft Polska, która specjalizuje się w zamianie tradycyjnego obiegu na cyfrowy. Oprogramowanie V-Desk stworzone jest tak by idealnie współpracować z funkcjonującymi już w przedsiębiorstwie systemami, nie wymaga również zakupu żadnych dodatkowych urządzeń. Specjaliści z Primesoft Polska każdą implementację programu rozpoczynają od dokładnego rozpoznania potrzeb danego klienta tak, aby wdrożony V-Desk był do nich ściśle dopasowany i w pełni je zaspokajał. Dla przedsiębiorstw dążących do optymalizacji procesów kadrowych będzie to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto