W ubiegły weekend Czaplinek świętował swoje dni

  • Napisane przez  Kamila Trocka
Fot. CZOK Fot. CZOK

Dni Czaplinka już za mieszkańcami i turystami. Czaplinecki Ośrodek Kultury przygotował kilka niespodzianek. W piątek na czaplineckim ryneczku odbyło się muzyczne spotkanie pod nazwą „Mikrofon dla każdego”, podczas którego Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oficjalnie otworzył tegoroczne święto miasta. Zarówno czaplinecczanie oraz przybyli goście mogli zaśpiewać znane, polskie utwory z lat 50-tych i 60-tych. Spotkanie poprowadził koszaliński dziennikarz – Jakub Grabski.
Wieczorową porą miejska plaża przemieniła się w swoistego rodzaju salę kinową, odbyła się bowiem projekcja filmu „Last Vegas” w ramach projektu „Filmowe Lato z Orange ”. Duży ekran, wygodne leżaki, przepiękny zachód słońca …to wszystko sprawiło, że można było choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.


W sobotni poranek uroczystości przeniosły się na czaplinecki rynek oraz deptak, gdzie czekał na wszystkich Jarmark Solny połączony z ciekawymi animacjami sportowymi dla dzieci. Wieczorem natomiast w amfiteatrze odbyły się koncerty, podczas których wystąpił duet wiolonczelowy Siostry Hermanowskie oraz zespół Mr Zoob. Na zakończenie kulturalnej części obchodów Dni Czaplinka rozbrzmiała znanymi przebojami „zabawa pod gwiazdami”, którą poprowadził czaplinecki DJ - Paweł Stróżyk.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto