Advertisement
AMAZON

Miejsca niebezpieczne – Urząd Wojewódzki chce je likwidować

 • Napisane przez  DSI za ZUW
Miejsca niebezpieczne – Urząd Wojewódzki chce je likwidować

30 zadań znalazło się na liście projektów realizowanych w Zachodniopomorskiem z Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Dwa są w powiecie drawskim. Nie liczcie jednak na wielkie inwestycje drogowe – zmiany są jedna niezbędne.
Program Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ma na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu, w szczególności pieszych.
Szczegóły programu przedstawił na konferencji prasowej w Myśliborzu wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Przy wyborze projektów brano pod uwagę m.in. wyniki badań stanu nawierzchni, panujący na drodze ruch - z uwzględnieniem pojazdów ciężarowych, wskaźnik wypadkowości oraz ocenę efektywności ekonomicznej.

Program finansowany jest z Krajowego Funduszu Drogowego w ramach załącznika nr 6 do Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) oraz w ramach corocznych programów GDDKiA.

- W naszym województwie 23 zadania będą realizowane w roku 2017, a 7 w roku 2018. W ramach programu na drogach krajowych będzie wybudowanych 30 zatok autobusowych, 12,5 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych, 8 km chodników oraz przebudowane 4 skrzyżowania - powiedział wojewoda Krzysztof Kozłowski.

 • Oto zadania, które zostaną zrealizowane w naszym powiecie:

Budowa chodników:

 • W sierpniu 2017 planowane jest rozpoczęcie budowy chodnika na skrzyżowaniu Jankowo-Drawsko Pomorskie (DK 20),

Zatoki autobusowe:

 • W miejscowościach Drawsko Pomorskie, Jankowo, Węgorzynko Nowe, Woliczno i Wiewiecko (DK 20) rozpoczęcie prac planowane jest na sierpień 2017.
  Natomiast w marcu 2018 roku rozpocznie się budowa zatoki autobusowej wraz z chodnikiem w miejscowości Złocieniec (DK 20)
  Przebudowa skrzyżowań:
 • Na lipiec planowane jest rozpoczęcie robót nad korektą geometrii skrzyżowania ulic Wyzwolenia i Czaplineckiej w Złocieńcu.
  Budowa ciągów rowerowo-pieszych:
 • W czerwcu br. rozpoczęto budowę ciągu pieszo-rowerowego (250 metrów) wraz z przebudową przepustu na DK 20 w Czaplinku. Termin realizacji – 31 października 2017.
Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto