Advertisement
AMAZON

Ubezpieczenia AC na wypadek gradobicia

  • Napisane przez  mtu24.pl
Ubezpieczenia AC na wypadek gradobicia

Niektórzy kierowcy mogą jeszcze odczuwać bolesne skutki potężnego gradobicia, które jesienią przeszło nad Warszawą. Wgniecenia karoserii, porysowany lakier, a w skrajnych przypadkach i potłuczone szyby – to zaledwie część z listy niezbędnych napraw, które trzeba było wykonać po takich destrukcyjnych opadach. Warto wiec zabezpieczyć się na przyszłość, bo jak podają prognozy, gradobicia będą występować nad Polską coraz częściej.

Destrukcyjna siła gradu

O ile kula gradu o średnicy jednego centymetra jest nieszkodliwa, tak opady tych większych siać mogą poważne zniszczenia. Eksperci wyliczyli, że energia kinetyczna 10-centymetrowej kuli jest porównywalna do energii wystrzelonego pocisku. Siedmio-centymetrowy bezproblemowo dziurawi dachy. Jest także zagrożeniem dla życia i zdrowia przechodniów. Mało tego, już dwu-centymetrowy opad gradu demoluje uprawy i nasadzenia. Nic więc dziwnego, że z pozoru niewinny grad jest w stanie zniszczyć zaparkowany pod chmurą samochód.

W Polsce gradobicia najczęściej pojawiają się w górach, ale także na północy i wschodzie kraju w 2013 odnotowywano nawet kilkanaście tego typu zjawisk w ciągu roku. Prognozuje się, że będzie ich coraz więcej. To w związku z postępującym zanieczyszczeniem powietrza, które jest znaczącym czynnikiem wyzwalającym gradobicie.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Próżno szukać szczegółowych danych dotyczących ilości aut uszkodzonych przez gradobicie w poprzednich latach. Ani policja, ani strażacy takich danych nie podają. Warto jednak pamiętać, że praktycznie po każdym gwałtowniejszym gradobiciu mundurowi informują o setkach uszkodzonych pojazdów.

Do najczęstszych szkód w pojeździe po gradobiciu należą przede wszystkim wgniecenia karoserii, których to likwidacja może być kosztowna. Zwłaszcza jeśli ma być zrobiona tak, by nie wymagała szpachlowania karoserii i ponownego lakierowania. To bowiem znacznie obniża wartość samochodu.

Co można więc zrobić, by chronić auto przed skutkami gradobicia? Unikać jazdy i parkowania auta w taką pogodę. Problem w tym, że zjawiska atmosferyczne lubią zaskakiwać. W tej sytuacji najskuteczniejszym sposobem może być wykupienie ubezpieczenia AC, np. od mtu24.pl. Na podstawie takiej polisy to ubezpieczyciel może zapłacić za tego typu zniszczenia. Ochrona auta obowiązywać będzie zarówno w kraju, jak i za granicą.
Warto przejrzeć aktualne oferty ubezpieczenia AC w Internecie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe udostępniają bowiem kalkulatory ubezpieczeń, dzięki którym można znaleźć ofertę najbardziej dopasowaną do potrzeb.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto