Advertisement
AMAZON

Policjanci zatrzymali sprawczynię zabójstwa w Złocieńcu

  • Napisane przez  st.asp. Maciej Zieliński
Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI Fot. Adam Cygan, Archiwum DSI

Jeden z najpoważniejszych zarzutów usłyszała 56-letnia mieszkanka Złocieńca. Zebrany w sprawie materiał dowodowy skłonił drawski sąd do zastosowania wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
W miniony weekend w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze złocienieckich mieszkań znajdują się zwłoki 41-letniego mężczyzny. Obrażenia ciała wskazywały, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zidentyfikowali zmarłego i zatrzymali 56-letnią właścicielkę mieszkania.

Natychmiast policjanci rozpoczęli zabezpieczanie śladów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Drawsku Pomorskim oraz wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Szybko ustalono, że krótko przed zdarzeniem w mieszkaniu trwała impreza alkoholowa. Do zabójstwa doszło zaraz po jej zakończeniu gdy większość uczestników opuściła lokal.

Zabezpieczone ślady i ustalenia funkcjonariuszy wskazały na sprawstwo zatrzymanej kobiety. Prokuratura Rejonowa w Drawsku Pomorskim przedstawiła jej zarzut zabójstwa. Zatrzymana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła wyjaśnienia.

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zabójstwo grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocia. O ostatecznym jej wymiarze zdecyduje sąd.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej