Advertisement
AMAZON

Drawsko Pomorskie powitało lato nad jeziorem Okra... i przyszedł deszcz - znowu

  • Napisane przez  Grzegorz Skurczyński
Zabawy z animatorami na plaży nad Jeziorem Okra. Fot. Adam Cygan Zabawy z animatorami na plaży nad Jeziorem Okra. Fot. Adam Cygan

Sportowe Powitanie Lata to impreza, która od kilku lat cyklicznie organizowana jest przez drawski ratusz zawsze na początku lipca nad jeziorem Okra. Podczas wydarzenia odbywają się turnieje sportowe, konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy dla dzieci. Podobnie było i w tym roku.
W piątek (7 lipca) o godz. 11.00 impreza rozpoczęła się od turniejów plażowej piłki siatkowej i plażowej piłki nożnej. Zawodnicy w obu turniejach prezentowali wysoki poziom sportowy, przez co mecze dostarczyły widzom wielu emocji. Ostatecznie, po kilku godzinach rywalizacji, pierwsze miejsce w turnieju plażowej piłki siatkowej zajęła para ,,Bez nazwy”, drugie miejsce zespół ,,Bum Team”, a trzecie miejsce ,,Joker”.
W turnieju plażowej piłki nożnej pierwsze miejsce zajęła drużyna ,,Wesoła Ekipa”, drugie ,,Zarańsko City”, trzecie ,,Kretowisko”.


W trakcie imprezy przeprowadzono również wyścigi kajakowe na specjalnie przygotowanym torze. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce wywalczył Piotr Kołodziej, drugie miejsce zajął Andrzej Łaszczewski, a na trzecim stopniu podium uplasował się Tomasz Wyrzykowski.

Drużyny i osoby, które znalazły się na podium otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Drawska Pomorskiego.
Wzorem lat ubiegłych w imprezie udział wzięli również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, którzy przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego. Strażakom należą się wielkie brawa nie tylko za pokaz, ale również za zaangażowanie, które okazują podczas wydarzeń organizowanych przez drawski ratusz.
Przez cały czas trwania imprezy, w specjalnie przygotowanym miejscu, animatorki – realizujące zadania w ramach projektu pn. ,,Okra z pomysłem” – prowadziły zabawy i konkurencje dla najmłodszych.
Po kilku godzinach zabaw i gier przyszedł nawalny deszcz i zakończył imprezę :)

Powrót na górę

Moje konto

Więcej