Advertisement
AMAZON

Pożyczaj odpowiedzialnie - jak pożyczać z głową?

  • Napisane przez  Szybkagotowka.pl -SS
Pożyczaj odpowiedzialnie - jak pożyczać z głową?

Raz po raz możesz w mediach usłyszeć przeróżne sytuacje, gdy ktoś pożyczył pieniądze i później miał problemy związane z tą pożyczkę. Jednak prawie zawsze u podstaw problemów leży nieodpowiedzialna decyzja pożyczającego. Najczęściej na problemy pożyczkobiorców wpływa nieadekwatna wysokość wziętej zapomogi do możliwości klienta oraz wybór złej firmy pożyczkowej. O ile pożyczanie jest całkowicie naturalna sprawą, o tyle warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, aby pożyczać bezpiecznie.
W pierwszej kolejności powinieneś zadać sobie pytanie i dokładnie przeanalizować jaką kwotę rzeczywiście potrzebujesz. Często jest tak, że chcąc pożyczyć na przykład kwotę 4000 tysięcy złotych na wakacje weźmiesz trochę więcej, aby na przykład zaopatrzyć się w nowy sprzęt turystyczny. Taka opcja jest oczywiście dozwolona, ale tylko wtedy, gdy masz pewność, że pożyczone pieniądze dasz rade oddać na czas. Jeśli nie jesteś pewien czy dasz rade oddać powiększoną kwotę pożycz tylko tyle ile realnie potrzebujesz. Warto też dostosować wysokość pożyczki do wysokości Twojego zarobku. Odpowiedzialne pożyczanie jest podstawą bycia zadowolonym z dodatkowych środków, które trzeba oddać na czas.
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo pożyczania jest wybór oferty z odpowiednim terminem spłaty. Pamiętaj, że najciekawsze oferty, takie jak pożyczka całkowicie za darmo dostępne są w mikropożyczkach chwilowych. Decydując się na taką promocyjną ofertę wybierz taką, która da Ci termin spłaty dostosowany do Twoich możliwości.


Innym, jakże ważnym czynnikiem przy odpowiedzialnym pożyczaniu jest wybór dobrej firmy. Nie da się ukryć, że z oferty banków korzysta coraz mniej osób. Wpływa na to fakt, że banki wymagają szeregu dokumentów jak zaświadczenie o zarobkach wystawione przez Twojego pracodawcę, czy też wymagana jest dobra historia kredytowa. Często też mimo, że będziesz miał umowę o pracę bank uzna, że zarabiasz za mało, aby otrzymać kredyt. Dlatego też, coraz większą popularnością cieszą się instytucje pozabankowe.
W tych firmach o wiele łatwiej możesz uzyskać pieniądze, a całą procedura udzielania pożyczki trwa zaledwie 15 minut i możesz ją załatwić przez internet, nie wychodząc z domu! Dzięki takim ułatwieniom parabanki zyskują nowych klientów, a najlepsze firmy pożyczają nawet do 6000 złotych na start za darmo! Przykładem może być chwilówka w SzybkaGotowka, która oferuje swoje usługi klientom od 18 roku życia i to na dobrych, promocyjnych warunkach. Parabanki stały się bardzo popularne, jednak warto korzystać tylko ze sprawdzonych firm. Zdecydowanie lepiej unikaj osiedlowych firm, o których nikt wcześniej nie słyszał. Dobrze też raz po raz sprawdzić stronę Komisji Nadzoru Finansowego, która na swoich stronach www publikuje listę podejrzanych i niepewnych firm. Korzystanie z dobrych firma jest o wiele bezpieczniejsze, a wśród tych z ugruntowaną pozycją na rynku warto wymienić:
- SzybkaGotowka - oferujący pierwszą darmową pożyczką przez internet
- Freezl - udzielający pożyczek nawet osobom widniejących w bazach informacji gospodarczej,
- Vivus - od lat działający na polskim rynku.

Chcąc bezpiecznie pożyczyć pieniądze wystarczy dostosować kwotę pożyczki do swoich możliwości finansowych oraz wybrać odpowiednią, dobrą firmę. Warto też przed podpisaniem umowy przeczytać jej zapisy. Dzięki temu masz realną szansę na bezpieczną pożyczkę.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto