EKO – WAKACJE w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  Joanna Girtler
EKO – WAKACJE w Kaliszu Pomorskim

Część pierwsza Eko – wakacji w Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim za nami. Podczas nich spotkaliśmy się z leśnikiem z Nadleśnictwa Mirosławiec, który pokazał zdjęcia i opowiedział dzieciom o rezerwatach na Pomorzu Zachodnim i zachowaniu ekologicznym na terenach leśnych. Byliśmy również z wycieczką w Dzikiej Zagrodzie Żubrów w Jabłonowie, gdzie pomimo deszczowej pogody żubry i rysie chętnie nas witały. Ponadto na zajęciach animacyjno - warsztatowych zrobiliśmy: śmieszne sowy z szyszek i kolorowe kalejdoskopy, malowaliśmy eko–koszulki i wyklejaliśmy skrawkami z gazet zwierzaki, z których powstała artystyczna eko-zagroda, znalazły się tam głównie rysie, ale nie zabrakło jednego żubra.

Także niektórzy z uczestników po raz pierwszy mówili do mikrofonu, a ich wypowiedzi o tym co robią podczas Eko – wakacji były nagrywane. Na zakończenie tej części wspólnie upiekliśmy kiełbaski na ognisku.
Przed nami jeszcze jedna część Eko – wakacji, która odbędzie od 24 do 29 sierpnia. Zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa. Obecnie trwają zapisy w biurze instruktorów w M-GOK, tel. 94 361 63 22.

EKO – WAKACJE w Kaliszu Pomorskim

„Eko – wakacje są dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, www.wfos.szczecin.pl, w ramach realizacji Projektu „Kulturalno – Artystyczny Ruch Ekologiczny”.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej