Advertisement
AMAZON

„U-boot” odnalazł się w Siemczynie, Co prawda...

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe
„U-boot” odnalazł się w Siemczynie, Co prawda...

Co prawda nie ten prawdziwy, lecz model, ale stanowiący prawie wierne odwzorowanie poszukiwanego mini okrętu podwodnego z jeziora Drawsko.
W miniony weekend w Siemczynie odbyły się XIV Dni Henrykowskie. W gronie zaproszonych gości
i przyjaciół organizatora imprezy - Stowarzyszenia Henrykowskiego, znalazł się Starosta Drawski Stanisław Kuczyński oraz uczestnicy Akcji „Jezioro Tajemnic”.
W bogatym programie tegorocznych Dni Henrykowskich, które zostały przygotowane z prawdziwym rozmachem, znalazła się także promocja Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic”, realizowanej od zeszłego roku przez Powiat Drawski. Jej prezentacji, założeń oraz dotychczasowych efektów, wspólnie ze Starostą dokonał dr Łukasz Gładysiak ze Studnia Historycznego „Huzar” z Koszalina (od początku Partner Akcji).
- Jednym z założeń realizacji projektu jest ożywienie ruchu turystycznego i zbudowanie marki regionu w taki sposób, aby każdy mieszkaniec Polski i świata wiedział, gdzie leży Powiat Drawski i jakie bogactwo w sobie skrywa – podkreślał w swojej wypowiedzi Starosta.


Natomiast dr. Ł. Gładysiak omawiając projekt skoncentrował się na walorach historycznych powiatu. Podsumowując swoje wystąpienie dokonał porównania projektu „Jezioro Tajemnic” do realizowanej przez Wałbrzych akcji poszukiwania „Złotego Pociągu”. Jego zdaniem, oba projekty są dobrze prowadzone i cieszą się dużym zainteresowaniem ogólnopolskich mediów, przez co służą darmowej promocji regionu.
Współpraca pomiędzy Powiatem Drawskim, a Pałacem w Siemczynie układa się bardzo dobrze. Siemczyński Pałac m.in. znajduje się w gronie instytucji wspierających Akcję „Jezioro Tajemnic” - jest jednym ze sponsorów nagrody głównej za „U-boota” z jeziora Drawsko, której wartość na chwilę obecną wynosi 100 000zł.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto