Intermarche Drawsko


Wyścigi rowerkowe w Drawsku Pomorskim cieszą się popularnością wśród małych mieszkańców

  • Napisane przez  Mateusz Owedyk
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

W Drawsku Pomorskim odbyła się III edycja Dziecięcych Wyścigów Kolarskich. W niedzielę, 3 lipca w Parku Chopina spotkała się grupa 100 dzieci, aby wspólnie rywalizować na przygotowanym torze rowerowym. Zmagania prowadzone były w siedmiu kategoriach wiekowych.

Pierwotnie wyścigi miały odbyć się w czerwcu, ale ze względu na niekorzystną pogodę w tym dniu organizatorzy zdecydowali o zmianie terminu. Drugie podejście okazało się trafione i mimo złych prognoz pogoda była dużo lepsza.

Wyścigi rozpoczęły się punktualnie o godzinie 12. Rywalizacja toczyła się w 7 kategoriach wiekowych (od 3 do 9 lat). Prowadzący imprezę - Mariusz Rufkiewicz - zachęcał zgromadzonych rodziców do dopingowania i wspólnej zabawy. W każdym wyścigu udział brało troje dzieci. Po pokonaniu dystansu młodzi kolarze wchodzili na podium i odbierali nagrody i medale oraz dyplomy z rąk organizatora zmagań - Burmistrza Drawska Pomorskiego.

Dodatkową atrakcję przygotował przedstawiciel sieci Play w Drawsku Pomorskim. Dzieci na tablicy rysowały swój wymarzony telefon. Pomysłowość dzieci nagradzana była upominkami.

W imprezę włączyła się również Komenda Powiatowa Policji w Drawsku Pomorskim. Funkcjonariusz nagradzał młodych uczestników wyścigów elementami odblaskowymi.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto