Intermarche Drawsko


Marsz dla Życia i Rodziny

  • Napisane przez  Janek Grzymala
Fot. Janek Grzymala Fot. Janek Grzymala

W niedzielę, odbył się już po raz trzeci w Czaplinku Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczął się na rynku skąd uczestnicy przemaszerowali korowodem z flagami i wiatraczkami do amfiteatru. Okolicznościowy znaczek stał się medalem za odwagę dla tych, których nawet fale padającego od rana deszczu nie zniechęciły do udziału w marszu.

W amfiteatrze, w rodzinnej atmosferze rozpoczął się piknik rodzinny. Ciepłe słowa skierował do uczestników wicewojewoda Marek Subocz, który objął marsz patronatem. Na scenie śpiewał i bawił Katolicki Zespół Uwielbienia "Król Dawid" oraz schola oazowa z Parafii. Wystąpiły tez dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek.

Wśród atrakcji były liczne konkursy i zabawy, dla dzieci, rodziców i całych rodzin.

W akcji "Nie ma LIPY, Tata posadź drzewo", trzeba było ręczną piłą typu "moja - twoja" odciąć brzozowy plaster. W nagrodę zespół otrzymywał małego "marszowego świerka". Drzewo dobrze symbolizuje rodzinę - rodzice to pień z których wyrastają gałęzie - dzieci, a wszytko ma swój początek w korzeniach czyli u dziadków.

Pomalowany został samochód babci Iwony podczas akcji "zmalujmy Malucha". Fiat 126p to auto rodzinne z tamtego ustroju (2+2), promując model rodziny 2+.... uczestnicy próbowali przemalować go na co najmniej vana albo busa. Frajdy było sporo.

Fotograf wykonywał pamiątkowy portret w akcji "DRABINKA FOTO RODZINKA" Pozowano na drabinie, dla urozmaicenia portretu można było skorzystać z mini garderoby, obfitującej w cylindry kapelusze, hełm strażaka peruki itp.
Zrobiono burzę mydlaną, a ksiądz Tomasz Żmich SDB został okrzyknięty - powiatowym mistrzem w kręceniu waty cukrowej. Moc słodyczy była tez w kąciku z "Babcinego fartuszka" gdzie każdy znalazł coś na ząbek.

Biblioteka Miejska otworzyła chwilowa filie "Pod chmurką", można było poczytać albo posłuchać ciekawych lektur
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych z konkursu "Ja i moja rodzina", oraz wystawa o życiu poczętym w nauczaniu św. Jana Pała II. Ciekawe i poważniejsze rozmowy toczyły się w namiocie "Dla Życia" oprócz materiałów o duchowej adopcji i życiu poczętym można było zabrać książkę o mocy uwielbienia.

Organizatorzy dziękują wszystkim, dzięki którym ten Marsz mógł dojść do skutku, firmom i instytucjom za sponsoring, ludziom dobrego serca za każdy nawet najmniejszy wkład, uczestnikom i współorganizatorom.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto