Wyciskali sztangę: Mistrzostwa Polski Północnej i Zachodniej

• Napisane przez  Mariusz Rufkiewicz

18 czerwca w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej i Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wzięła udział liczna grupa członków Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo. Po kilkugodzinnych zmaganiach z ciężarami członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian uzyskali następujące wyniki:

• W kategorii senior do 100 kg Karol Frąckowiak wyciska 145 kg i zajmuje IV miejsce

Na koniec zawodów odbyła się jeszcze konkurencja wyciskania wielokrotnego sztangi ( sztanga ważyła tyle co zawodnik ) w kategorii junior +80 kg Przemysław Kaźmierczak zajął III miejsce wycisnął sztangę 80 kg 7 razy, natomiast Karol Frąckowiak w kategorii senior +80 kg wycisnął 19 razy sztangę ważącą 92,5 kg i zajął też VIII miejsce. W kategorii weteran + 80 kg Leszek Pasieka zalicza 28 powtórzeń sztangą ważącą 102,5 kg i staje na II stopniu podium, w tej samej kategorii Mariusz Rufkiewicz wyciska sztangę ważącą 97,5 kg 24 razy i zdobywa IV miejsce Ogólnie członkowie Stowarzyszenia Sportów Siłowych zdobyli w Świdwinie 5 medali.
Wyjazd Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo na te zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie na realizacje zadania publicznego – Upowszechnianie Sportów Siłowych.