Wodne Smoki w Siecinie

  • Napisane przez  Violetta Patrzyńska
Fot.Gabriela Patrzyńska Fot.Gabriela Patrzyńska

Piękny sobotni poranek, 10 czerwca , wody jeziora Siecino unosiły Wodne Smoki.
Ogólnopolski Turniej Smoczych Łodzi zgromadził w Cieszynie grupę wioślarzy wraz z rodzinami. Imprezę zorganizował Dyrektor Zakładu Karnego w Wierzchowie oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Zarzad Terenowy w Wierzchowie. .
W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących Zakład Karny w Wierzchowie, Zakład Karny w Koszalinie, Areszt Śledczy w Słupsku, Areszt Śledczy w Koszalinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. i Ochotniczą Straż Pożarną Gminy Złocieniec. Wśród gości znaleźli się m.in. Marek Łbik – kajakarz, mistrz świata,medalista olimpijski, wielokrotny mistrz Polski.; Wójt Gminy Wierzchowo Jan Szewczyk, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie ppłk Piotr Warenik, wiceburmistrz Złocieńca Natan Fiutowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pom. Maciej Rydzewski.


Z imprezą połączono Dzień Dziecka dla rodzin funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Wierzchowie. Smocze łodzie to wodny sport wywodzący sie z Chin, a jego tradycja sięga kilku tysięcy lat wstecz. Początek tego sportu w Polsce to końcówka lat 90. Obecny na zawodach Marek Łbik, po zakończeniu kariery sportowej, zajmuje się m.in. popularyzowaniem tego sportu w różnych grupach i środowiskach.
Zawody wygrali gospodarze - funkcjonariusze Zakładu Karnego w Wierzchowie. Kolejne miejsca zajęły osady strażaków z OSP Złocieniec oraz uczniowie i nauczyciele ZSP Kalisz Pom.
Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina, wymagająca współpracy i zgrania drużyny, przy niebagatelnej roli wygrywającego rytm bębniarza. Smocze Łodzie stały sie wizytówką Zakładu Karnego w Wierzchowie, dając okazję do dobrej zabawy, rywalizacji sportowej i aktywnego spędzenia czasu. Organizatorzy składają podziękowania sponsorowi strategicznemu firmie PZU S.A.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto