Marianna Baszarkiewicz - lokalna działaczka, poetka zmarła w sobotę w nocy

  • Napisał 
Marianna Baszarkiewicz - lokalna działaczka, poetka zmarła w sobotę w nocy

W sobotę w nocy zmarła Marianna Baszarkiewicz mieszkanka gminy Ostrowice. W powiecie drawskim znana jako autorka wierszy, aforyzmów. Wydała m.in. tomiki poezji „Diamentowe mądrości”. Ostatnio dała się poznać jako aktywna działaczka i założycielka KOD Drawsko Pomorskie. Organizatorka czarnego protestu w Drawsku Pomorskim. Wielokrotnie organizowała wieczory poezji, spotkania, dyskusje i rozmowy. Na co dzień wesoła, przyjazna a zarazem bojowa kobieta.
Dzisiaj rodzina na Facebook poinformowała o śmierci Mariannki. Zgodnie z informacją ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek o godz. 15.00 w Nowym Worowie.
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

 

O Mariance B. z WFW

Marianna Baszarkiewicz z domu Machcińska vel Machczyńska (ps. Marianka B.) urodziła się w 1969r. w Białogardzie. Mieszkała w Nowym Worowie. Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Członek Sankt-Petersburskiej Międzynarodowej Organizacji Związku Pisarzy Rosji. Pisząca krewna Adama Mickiewicza, Antoniny Machczyńskiej oraz Edwarda Machczyńskiego. Pochodzi z rodziny inteligenckiej ze szlacheckim rodowodem z licznymi wzorcami patriotycznymi i powstańczymi, wzbogaconej tradycjami literackimi. Zadebiutowała w październiku 2012r. tomem wierszy wyciągniętych z szuflady, pisanych od wczesnych lat dzieciństwa pt. Kamień w serce. W lipcu 2013r ukazał się na rynku drugi tom, tym razem o tematyce miłosnej pt. Bursztynowe szczęście. Pod koniec grudnia 2014 pojawiła się pierwsza część aforyzmów pt. Diamentowe mądrości. W 2016 na rynek trafiła II cz. Diamentowych mądrości. Pozycje te stanowiły swoistą nowość na rynku wydawniczym, ponieważ oprócz tłumaczeń w czterech językach, zawierały także fotografie tematyczne.

Powrót na górę

Moje konto

Więcej