Uczniowie z drawskiej podstawówki w pasiece Fujarskich

  • Napisał 
Uczniowie z drawskiej podstawówki w pasiece Fujarskich

Na piątek, 19 maja klasa VB ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim została zaproszona do pasieki rodziny Fujarskich w Kluczewie– producenta Miodów Drahimskich.
Pogoda sprzyjała więc większość zajęć odbyła się na dworze. Na wstępie Konrad Fujarski, właściciel opowiedział o pszczołach, o życiu pszczół w ulach, o tym jak są ważne. Było też bardziej humorystycznie. Dzieci dowiedziały się, że pszczoły wynalazły mikrofalówkę, perfumy czy chociażby sprzątanie. 


Kolejny etap wizyty to najsłodsza część spotkania – czyli degustacja. Dzieci próbowały różnych miodów, największym jednak powodzeniem cieszył się faceliowy. Po smakowaniu miodów wreszcie dzieci z drawskiej szkoły mogły spotkać się z pszczołami. Zobaczyły pokazowe ule. Wtedy dowiedziały się jak jest zbudowany pszczeli dom, jak się zbiera miód i jak dba o pracowite owady.
Na zakończenie odbył się ognisko z kiełbaskami. Zainteresowani mogli zakupić miód do domu, a oprócz tego każdy z uczestników otrzymał upominek w postaci Drahimskiego Miodu Wielokwiatowego oraz specjalną łyżkę do miodu.
Dzieci wraz wychowawczynią Janiną Ulikowską oraz rodzicem Aleksandrą Felińską dziękują Konradowi Fujarskiemu za możliwość zorganizowania wycieczki.

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej