Pierwsze kroki na rynku pracy

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe

W dniu 12 maja w Ośrodku Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim odbyło się spotkanie pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim i wychowanków ośrodka pod hasłem „Pierwsze kroki na rynku pracy”.
W spotkaniu uczestniczyli podopieczni OWDiR, którzy w najbliższym czasie wejdą na rynek pracy. Zakres tematyczny zagadnień, które zostały poruszone podczas spotkania, to pierwsze kroki w urzędzie pracy, prawa i obowiązki osób bezrobotnych, usługi i instrumenty rynku pracy, sytuacja na lokalnym rynku pracy oraz pośrednictwo pracy EURES.


Ponadto pracownicy PUP przedstawili zasady funkcjonowania i działania urzędu pracy, a także wyjaśnili, jak sprawnie się po nim poruszać. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Młodzi wychowankowie ośrodka zadawali wiele pytań dotyczących różnych zagadnień z dziedziny rynku pracy i aktywnie brali udział w zajęciach. Opowiadali również o swoich pomysłach i planach zawodowych na przyszłość.
Pracownicy PUP dziękują za współpracę i miłe przyjęcie oraz aktywny udział w spotkaniu życząc dalszych sukcesów zarówno zawodowych jak i osobistych.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto