Koncerty w wykonaniu dzieci i nauczycieli drawskiej podstawówki

  • Napisał 
Dzieci wraz z Mikołajem śpiewają finałową piosenkę. Fot. Adam Cygan Dzieci wraz z Mikołajem śpiewają finałową piosenkę. Fot. Adam Cygan

Tradycją stały się już koncerty wykonywane przez dzieci i nauczycieli z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Co roku bożonarodzeniowy koncert organizowany jest dla rodziców, osób samotnych, mieszkańców, a po raz drugi dla żołnierzy i pracowników CSWL Drawsko.

Z roku na rok koncertów przybywa i kalendarz szkolny się zapełnia. Dzieci wspaniale czują się w roli małych artystów. Śpiewają wspólnie z nauczycielami, Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Na scenie występuje także chór dziecięcy pod dyrekcją Ewy Gadziny. 

Koncert co roku przedstawia jakąś historię. Pamiętamy opowieść o historii kolędy w Polsce i innych krajach, opowieść wigilijną i tradycje bożonarodzeniowe. W tym roku historia opowiadała o małym Jasiu z Drawska Pomorskiego, który poprosił Świętego Mikołaja o prezenty dla najbliższych. List dotarł do odbiorcy na ostatnią chwilę, w związku z czym i Święty Mikołaj, w rolę którego wcielił się Wiesław Piotrowski, miał szereg trudności. 

W naszej galerii prezentujemy fotografie z koncertu, który się odbył w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Olesznie 20 grudnia. Na relację filmową trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

 

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto