Advertisement
AMAZON

Obóz policyjny dla kaliskich licealistów

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe
Obóz policyjny dla kaliskich licealistów

Klasa pierwsza policyjno-prawna z kaliskiego liceum brała udział w obozie policyjnym w Ośrodku Poznańskiej Szkoły Biznesu w Nowej Studnicy. Obóz trwał cztery dni, od 8 do 11 maja 2017 roku.
Obóz jest stałym element szkolenia w klasach mundurowych. W trakcie obozu uczniowie wraz z wychowawcą Karolem Kaliną oraz opiekunami Wojciechem Sztobryniem i Arturem Sydlewskim, poznawali specyfikę pracy Policji i Żandarmerii Wojskowej, zmagali się ze swoimi słabościami. Uczyli się udzielać poszkodowanym pierwszej pomocy, doskonalili sprawność fizyczną na torze przeszkód oraz umiejętności strzeleckie na strzelnicy w Pile, gdzie pod okiem instruktorów mogli strzelać z broni policyjnej, pistoletu GLOCK 17.


Każdy aspekt szkolenia został w pełni zrealizowany. Uczniowie zwiększyli poziom swoich umiejętności i zdobyli nowe doświadczenia.
Organizatorzy obozu składają podziękowania gospodarzom Ośrodka Poznańskiej Szkoły Biznesu w Nowej Studnicy, funkcjonariuszom Policji, a także żołnierzom Żandarmerii Wojskowej z Oleszna, instruktorom z Parku Linowego w Rudnicy i strzelnicy „TARCZA” w Pile.

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej