Ukradli telefon 16-latkowi. Okazało się że to 20-latek z Drawska Pomorskiego i...

  • Napisane przez  Maciej Zieliński
Ukradli telefon 16-latkowi. Okazało się że to 20-latek z Drawska Pomorskiego i...

Plan bandytów spalił na panewce. Sprawcy rozboju na młodym mężczyźnie znaleźli się w rękach Policji, a skradzione mienie wróciło do właściciela.
Kilka dni temu policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim zostali poinformowani o rozboju na szkodę 16-letniego mieszkańca Szczecinka. Niezwłocznie rozpoczęto działania, które szybko zaowocowały pierwszymi ustaleniami. Sprawca wszedł do piwnicy gdzie znajdował się pokrzywdzony wraz z drugą osobą, a następnie bijąc obu zabrał telefon komórkowy. Wątpliwości policjantów wzbudziła osoba nieletniego świadka zdarzenia. Doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariuszy podpowiadały, że wątek tej osoby zawiera drugie dno. Ślady prowadziły do 20-letniego mieszkańca Drawska Pomorskiego. Wkrótce sprawca został zatrzymany.

Tymczasem kolejne przesłuchania pozwoliły drawskim policjantom ustalić kolejne istotne dla sprawy fakty. Rzekomy świadek zdarzenia, 16 – letni mieszkaniec Łobza okazał się wspólnikiem napastnika. Obaj przestępcy usłyszeli zarzut rozboju, przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Policjanci odzyskali także skradziony telefon, który już wrócił do prawowitego właściciela. Wobec dorosłego bandyty prokurator zdecyduje o ewentualnym skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Za rozbój sprawcy grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

 

Powrót na górę

Moje konto

Więcej