Za „U-boota” z jeziora Drawsko już 100 tysięcy złotych nagrody

  • Napisane przez  Starostwo Powiatowe
Za  „U-boota” z jeziora Drawsko już 100 tysięcy złotych nagrody

Nagroda za wydobycie z jeziora Drawsko i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznego okrętu podwodnego z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego została podniesiona przez firmę PHU MAXX z Radomska należącą do Roberta Garbaciaka.
Firma PHU MAXX to generalny Importer cewek Mars MD, służących do wykrywania metali. Uroczyste podpisanie deklaracji nastąpiło na terenie „Pałacu Siemczyno”, na zakończenie niedawnego „Zlotu Poszukiwaczy Skarbów”. W „Zlocie”, będącym częścią Akcji „Jezioro Tajemnic” firma uczestniczyła już po raz drugi, w tym w charakterze sponsora cennych nagród.
Deklarację w sprawie podniesienia nagrody o kolejne 5 tys. zł podpisali właściciel firmy R. Garbaciak i Starosta Drawski Stanisław Kuczyński.

Za  „U-boota” z jeziora Drawsko już 100 tysięcy złotych nagrody


Prócz nagrody finansowej, znalazca „U-boota” otrzyma także „Statuetkę Odkrywcy”. Statuetkę zaprojektował przedsiębiorca z Drawska Pomorskiego – Centrum Reklamy „EMEN”. Jej właściciel Marek Nowak wprowadził również do sprzedaży gadżety związane z akcją.
Obecnie Sponsorami są: Powiat Drawski, Gmina Złocieniec, Kabel Technik Polska sp. z.o.o., Hotel „Pałac Siemczyno” wraz z Henrykowskim Stowarzyszeniem w Siemczynie, ECN – Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, World Technix ze Złocieńca, Centrum Reklamy Emen z Drawska Pomorskiego, supermarket Intermarché z Drawska Pom., firma „Moto –Styl” z Czaplinka, Przedsiębiorstwo Turystyczne wraz z Restauracją „Stary Drahim” w Starym Drawsku, Zakład Mięsny „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pomorski Bank Spółdzielczy Świdwin, Diver Service s.c. ze Stargardu, „Sławogród” z Czaplinka, Stowarzyszenie „Wrakersi” z Łodzi, Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach pod Warszawą, Kusa Wojciech Usługi Gastronomiczne „fast Food” z Czaplinka, „Makibau” Piotr Makowski z Bytomia, Pizzeria Los Americanos z Czaplinka oraz PHU MAXX z Radomska.

Dodatkowe informacje

  • Film:
Powrót na górę

Moje konto

Więcej