300 tysięcy na Dzienny Dom “Senior+” w Kaliszu Pomorskim

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski

Gmina Kalisz Pomorski jest jedną z dwu gmin województwa zachodniopomorskiego i jedną wśród 35 w całej Polsce, którym w 2017 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało dotację z ogólnopolskiego PROGRAMU WIELOLETNIEGO „SENIOR+” na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior +”. Kwota przydzielonej dotacji w wysokości 300 tys. zł stanowi 80% wartości całego zadania, pozostałe 75 tys. zł to wkład własny gminy.
Na Dzienny Dom „Senior+” zostanie zaadaptowany budynek mieszczący się przy ul. Grunwaldzkiej 4, w którym zlokalizowane były pomieszczenia klasowe dla uczniów szkoły podstawowej klas 1-3. W ramach realizacji zadania zostaną wykonane niezbędne prace modernizacyjno –adaptacyjne dostosowujące placówkę do wymogów programu.

Ponadto projekt przewiduje zakup wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania Dziennego Domu „Senior +”. Z placówki będą mogły korzystać osoby nieaktywne zawodowo powyżej 60 roku życia. Seniorzy będą mogli od poniedziałku do piątku spędzać tam co najmniej 8 godz. dziennie, korzystać z pomieszczeń do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Będą też mieli zapewniony ciepły posiłek. Przewidywany termin uruchomienia działalności Dziennego Domu „Senior +” to styczeń 2018 roku.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej