Soliści z grupy teatralnej „Klepsydra” uhonorowani na sesji Rady Miejskiej

  • Napisane przez  UM Kalisz Pomorski
Soliści z grupy teatralnej „Klepsydra” uhonorowani na sesji Rady Miejskiej

Troje solistów z grupy teatralnej „Klepsydra”, którzy śpiewem wygrywają liczne konkursy przynosząc rozgłos naszemu miastu, zostało 27. kwietnia publicznie uhonorowanych na sesji Rady Miejskiej Kalisza Pomorskiego.

Uczniom: Kamili Pomagalskiej, Julii Zinczuk i Adrianowi Kociubie pogratulował sukcesów wiceburmistrz pan Tomasz Kołtun. Dziękując za promocję naszego miasta podkreślił, iż wszędzie tam, gdzie konferansjerzy wywołują licealistów na scenę lub po kolejne nagrody, zawsze mówią publiczności skąd przyjechali. Gromkimi brawami doceniono na sesji artystyczne dokonania młodzieży oraz rozsławianie przez nich Kalisza Pomorski ego i w nagrodę wręczono uczniom bony towarowe, aby sami sobie wybrali upominki.

Z kolei specjalny dyplom uznania wiceburmistrz pan Tomasz Kołtun wręczył opiekunce licealistów – pani Joannie Mączkowskiej, która podziękowała za docenianie pracy młodzieży i pomoc w realizowaniu ich pasji. Nagrodzona młodzież zdobywa sporo nagród. W tym roku szkolnym kilkakrotnie zdobyła znaczące miejsca. Uczniowie zostali m.in. laureatami „Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych” w Drawsku Pomorskim. Zakwalifikowali się na Przegląd Wojewódzki do Szczecina, który zaplanowany jest na 10. czerwca.

Soliści z grupy teatralnej „Klepsydra” uhonorowani na sesji Rady Miejskiej

Adrian Kociuba zdobył także tytuł laureata na „ XI Zachodniopomorskim Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych” w Ińsku. Natomiast Kamili Pomagalskiej oraz Julii Zinczuk jury przyznało wyróżnienie. Soliści są również laureatami wojewódzkich eliminacji I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. H. Rasiewicza “KIMA” w Szczecinie oraz finalistami tego festiwalu o zasięgu ogólnopolskim w Krakowie. Uczniowie włączają się także w różne lokalne, ważne uroczystości wykonując odpowiednio dobrane okolicznościowe utwory.

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto