Intermarche Drawsko


Uroczyście i barwnie - biało-czerwono - podczas obchodów Święta Flagi w Drawsku Pomorskim

Fot. Adam Cygan. Przekazanie Flagi Fot. Adam Cygan. Przekazanie Flagi

2 maja w całym kraju obchodzony był Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia w wielu miastach w Polsce odbywały się uroczystości. Również w Drawsku Pomorskim uczczono barwy narodowe.
Dzięki mieszkańcom, którzy wywiesili flagi, Zakładowi Usług Komunalnych, który udekorował ulice, skwery i place, miasto mieniło się barwami bieli i czerwieni. Przed oficjalną częścią uroczystości – która zaplanowana była na godz. 12.00 na dzieci ze Szkoły Podstawowej w Drawsku Pomorskim wniosły na pl. Konstytucji ponad 13-metrową biało-czerwoną flagę. Ceremonia rozpoczęła się od prezentacji składania flagi państwowej, którą zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Kolejnym punktem obchodów było odegranie hymnu i podniesienie flagi państwowej oraz wypuszczenie w powietrze biało-czerwonych balonów. Mieszkańcy wysłuchali przemówień okolicznościowych Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka oraz przedstawiciela wojsk kanadyjskich. Na koniec uroczystości odbył się przejazd motocyklistów.
W uroczystości udział wzięli mieszkańcy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, pracownicy instytucji, przedstawiciele stowarzyszeń, a także reprezentanci szkół i przedszkoli.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto