Trzynaste targi - „Mój Ogród" i V Piknik Ekologiczny – Fotorelacja

  • Napisał 
Fot. Adam Cygan Fot. Adam Cygan

Trzynaste targi „Mój Ogród" zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim nie okazały się pechowe.

2 maja na placu przy amfiteatrze w Parku Chopina zjawiło się wielu wystawców i mimo wietrzystej i chłodnej pogody (choć nie można narzekać na brak słońca) nie zabrakło klientów i zwiedzających targi.
Na targach było można zobaczyć i kupić wszystko to, co jest potrzebne do ogrodu i na balkon. Były krzewy ozdobne, sadzonki kwiatów ozdobnych i warzyw. Wystawcy proponowali również produkty małej architektury ogrodowej oraz produkty lokalne i wyroby rękodzielnicze. Miody, chleb wiejski, wędliny, Były wyroby z lnu, drewna, ceramika, witraże, doniczki i płócienne lalki.
Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim zaprosił na program w wykonaniu animatorów Świata Przygody z Łodzi. Na scenie odbywał sie Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych pod patronatem Zamku Książąt Pomorskich. Wręczone zostały nagrody dla dzieci i młodzieży w ramach konkursu plastycznego” Stop pożarom traw”.

Podczas towarzyszącego V Pikniku Ekologicznego prowadzona była zbiórka elektroodpadów. W zamian za przyniesiony sprzęt, mieszkańcy otrzymywali sadzonki roślin i ekogadżety.
Zwieńczeniem targów było rozstrzygnięcie konkursów w dwóch kategoriach; na najciekawszy produkt i najciekawszą aranżacją stoiska wystawowego.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Drawskich Stron Internetowych. Organizatorami był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim, Urząd Miejski w Drawsko Pomorskim, Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim, CZG RXXI oraz BGŻ BN PARIBAS.

Wyniki konkursów XIII Drawskich Targów „Mój Ogród”

Najciekawszy produkt targów;

  • I miejsce- Gospodarstwo Ogrodnicze -Maciej Januszkiewicz- Węgorzyno
  • Wyróżnienie- Gospodarstwo Pasieczne „KÓSZKA”, Konrad Fujarski

Najciekawsza aranżacja stoiska wystawowego;

  • I miejsce -Gospodarstwo Rolne Łukasz Krefft- Żółcin,
  • Wyróżnienie – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Wydział Zamiejscowy Złocieniec.

Jednodniową wycieczka dla dwóch osób na duńską wyspę Bornholm, ufundowaną przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską wylosował wystawca - Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska Wydział Zamiejscowy Złocieniec.

Intermarche Drawsko

Powrót na górę

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej

Moje konto