Rada Miejska w Kaliszu przekaże milion złotych na modernizację ul. Dworcowej

  • Napisane przez  UM Drawsko
Rada Miejska w Kaliszu przekaże milion złotych na modernizację ul. Dworcowej

Rada Miejska w Kaliszu Pomorskim przyjęła (przy jednym głosie wstrzymującym się), uchwałę przeznaczającą milion zł na dokończenie modernizacji ul. Dworcowej wraz z budową ścieżki rowerowej.

Dzięki udzielonej w ten sposób z budżetu Gminy pomocy finansowej dla Województwa Zachodniopomorskiego, przystąpi ono do trzeciego, ostatniego etapu modernizacji ul. Dworcowej, którą przebiega droga wojewódzka nr 175. Co oznacza, iż do końca roku 2017 jezdnia tej ważnej, bo ruchliwej ulicy, będzie wyremontowana i odwodniona na pozostałym odcinku – od siedziby Nadleśnictwa do granicy miasta (końca ul. Wrocławskiej). Natomiast ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do przejazdu kolejowego. Dodajmy, iż całe zadanie, na jakie udzielono wsparcia, obejmuje modernizację DW nr 175 od Kalisza Pomorskiego do Poźrzadła Wielkiego.

Na sesji, jaka odbyła się w miniony czwartek (27 kwietnia), był obecny komplet (15) radnych. Za uchwałą umożliwiającą dokończenie najważniejszej obecnie inwestycji w Gminie, zagłosowali wszyscy z jednym wyjątkiem. Od głosu wstrzymał się Władysław Kasprzyński, przewodniczący klubu radnych „Głos Gminy”.

Powrót na górę

Moje konto

Współpracujemy

           

Zostań promotorem

Więcej